Uroczyście rozpoczęliśmy kampanię ZTU!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Uroczyście rozpoczęliśmy kampanię ZTU!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Centrum Usług Społecznych w Czerwionce-Leszczynach nastąpiło uroczyste rozpoczęcie kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W dniu inauguracji przedstawiono założenia kampanii, plan działań, były też gry, zabawy i sportowe zmagania. – Dziękujemy wychowankom za udział i już zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych inicjatywach w ramach tegorocznej kampanii ZTU! – mówi Monika Kuś, koordynatorka ZTU w CUS – Świetlica w Czerwionce-Leszczynach.

Podczas zajęć, które odbyły się 6 kwietnia w Centrum Usług Społecznych – Świetlica przy ul. Młyńskiej 21 A, przedstawiono ogólne założenia programu Kampanii ZTU, jak i planu działań oraz zajęć profilaktycznych. Wychowankowie poznali ogólny zarys zajęć jakie będą realizowane oraz tematykę przewodnią dotycząca szeroko rozumianego SZCZĘŚCIA.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu grach i zabawach o charakterze integracyjnym. Dodatkowo wzięły udział w ćwiczeniach fizycznych – każdy mógł sprawdzić swoją kondycję.

Po zmaganiach sportowych nie zabrakło również drobnego, ale słodkiego poczęstunku, który sprawił uśmiech na buziach podopiecznych.

Wszystkim naszym wychowankom dziękujemy za aktywny udział w tym pierwszym, jednak ważnym dniu integracyjnym i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych naszych inicjatywach profilaktycznych w ramach tegorocznej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Autorka: Monika Kuś, koordynatorka ZTU w CUS – Świetlica w Czerwionce-Leszczynach

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Zmiana terminu Diagnozy – komunikat
  Poniżej prezentujemy komunikat Pana Piotra Adamskiego, prezesa zarządu SPiDR oraz głównego koordynatora kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w sprawie zmiany terminu…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza Społeczna Uczniów 2020/21
  [Aktualizacja – 21.05.2021] Informujemy, że 1 września 2021 rozpoczniemy ewaluację badania pn. „Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów”. Badanie jest prowadzone w…

  Czytaj dalej

 • Konkursy ZTU 2021
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2021 przygotowaliśmy dwa konkursy indywidualne. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Wyrażenia zgody


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: