Rozmowy z ekspertem o profilaktyce
Gość: Mariusz Nowicki

Rozmowy z ekspertem o profilaktyce
Gość: Mariusz Nowicki

W styczniu br. postanowiliśmy zrealizować nowy projekt profilaktyczny „Rozmowy z ekspertem”. Zaprosiliśmy do naszego biura Mariusza Nowickiego – psychologa, pedagoga, autora wielu naszych kampanii i materiałów profilaktyczno-edukacyjnych. Rezultatem tych rozmów jest wywiad, który nagraliśmy w naszym „biurowym studio”.

Wywiad podzieliśmy na 4 części:

1 CZĘŚĆ: O nauczaniu zdalnym i depresji wśród dzieci i młodzieży
2 CZĘŚĆ: Uzależnienie od Internetu i cyberprzemoc
3 CZĘŚĆ: O powrocie uczniów do nauczania stacjonarnego
4 CZĘŚĆ: Jak rozmawiać z rodzicami i jak wspierać nauczycieli?

Dzięki wywiadowi mają Państwo okazję poznać z kim współpracujemy i kto przygotowuje dla nas materiały, które trafiają za Państwa pośrednictwem do uczniów, rodziców, czy nauczycieli.

Podczas styczniowych spotkań zastanawialiśmy się m.in:

– w jakim kierunku powinny obecnie podążać działania profilaktyczno-edukacyjne,
– jakie plusy i minusy przyniosło zdalne nauczanie,
– jak w praktyce wygląda edukacja zdalna,
– jakie wyzwania czekają przed uczniami, rodzicami, nauczycielami po powrocie do nauki stacjonarnej;
– z jakimi problemami borykają się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/doSgHdVDNFY” title=”YouTube video player” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>


Gość wywiadu:
Mariusz Nowicki – psycholog, pedagog, absolwent UAM w Poznaniu. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, pracował z dziećmi w wieku przedszkolnym, z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych, także z dziećmi przebywającymi w placówce opiekuńczo-wychowawczej i ich rodzinami. Pracuje z dorosłymi jako psycholog i trener, prowadząc grupy edukacyjne i grupy wsparcia, również dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Jest autorem materiałów profilaktycznych przygotowanych w ramach kampanii „Przemoc boli”, „Narkotyki? To mnie nie kręci!”, „Smart? To znaczy mądrze” skierowanych do młodzieży, rodziców i nauczycieli.

Rozmowę przeprowadził:
Piotr Adamski – prezes Zarządu SPiDR oraz Fundacji Trzeźwy Umysł

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: