Konkursy ZTU 2020 – wyniki

Konkursy ZTU 2020 – wyniki

Udało się! Poniżej prezentujmy laureatów wszystkich konkursów, które odbyły się w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020. Z powodu pandemii terminy konkursowe zostały przedłużone, stąd tak późna publikacja wyników.

W ramach kampanii odbyły się 4 konkursy:

– Wehikuł czasu
– Tymek i Tola na ekologicznej ścieżce
– Sport to zdrowie – pocztówka dla przyjaciela
– Rozwiąż krzyżówkę

Nagrody:

– w ramach konkursu Wehikuł czasu przyznaliśmy: 15 nagród głównych (bezprzewodowe zestawy muzyczne), 3 nagrody specjalne (niespodzianka) oraz 1299 wyróżnień (książki).
– w ramach konkursu Tymek i Tola na ekologicznej ścieżce przyznaliśmy 10 nagród głównych (oczyszczacze powietrza)
– w ramach konkursu Sport to zdrowie – pocztówka dla przyjaciela przyznaliśmy 5 nagród głównych (sprzęt sportowy)
– w ramach konkursu Rozwiąż krzyżówkę przyznaliśmy 5 nagród głównych (głośnik bezprzewodowy)

KONKURSY ZTU 2020 - POBIERZ LISTĘ LAUREATÓW (PDF)

Uwaga! Data widniejąca w nazwie pliku, jest datą ostatniej aktualizacji listy (naniesienie poprawek i sprostowanie błędów).

Podczas oceniania prac jury konkursowe brało pod uwagę: wiek dziecka, zaangażowanie, wybraną tematykę, aspekty edukacyjne i profilaktyczne. Nowością dla nas w tym roku były prace przysyłane również w wersji elektronicznej. Tematyka pracy konkursu Wehikuł czasu była bardzo obszerna. Dzięki niej mogliśmy poznać marzenia, cele, obawy, postawy oraz emocje towarzyszące uczestnikom konkursu. W pracach pojawiły się: elementy futurystyczne (loty w kosmos, odkrywanie nowych cywilizacji, spotkania z „obcymi”), podróże w czasie (historie niczym z książek Stanisława Lema, spotkania z dinozaurami), pandemia koronawirusa (obawy o przyszłość, wygrana z wirusem, powrót do szkoły).

Przyznamy, że bardzo dużym wyzwaniem było dla nas wyłonienie 5 “najlepszych” pocztówek w konkursie Sport to zdrowie – pocztówka dla przyjaciela. Tysiące kartek zasypało nasze biurka. I jak tutaj nie pokłócić się o jak “najlepszą”. Oczywiście spory były. Cieszymy się jednak, że sport i aktywność sportowa jest dla Was taka ważna. Trzymajcie tak dalej.

Ciekawe i edukacyjne prace otrzymaliśmy również w naszym konkursie dla klas/grup Tymek i Tola na ekologicznej ścieżce. Wspólnie z Tymonem i Tolą pokazaliście nam Wasze pomysły na dbanie o ekologię. Planetę mamy jedną, ale wspólnie musimy o nią zadbać.

I konkurs krzyżówkowy. Kolejne zaskoczenie. Kto by pomyślał? Krzyżówka to był taki wehikuł czasu dla naszego redakcyjnego zespołu. Dla niektórych z nas rzeczywiście rozwiązywanie krzyżówek było jedną z młodzieńczych rozrywek. Pokazaliście nam, że i Wy chętnie je rozwiązujecie. Bo w sumie krzyżówka to takie szybkie ćwiczenie dla mózgu. Przy wyborze zwycięskich krzyżówek wybraliśmy metodę losową, o czym wspomina regulamin konkursowy.

I teraz podziękowania:

1) Dla uczniów – dziękujemy za wasze prace. Otrzymaliśmy od was: różnorodne wyklejanki, prace malowane farbami, kredkami, mazakami, długopisami, rzeźby, ceramikę, prace przestrzenne, zdjęcia, plakaty, książki, wiersze, opowiadania, pamiętniki, dzienniki itd. Dużo by wszystko wyliczyć. Dziękujemy za wasze chęci, zwłaszcza że w okresie pandemii różnie to wygląda. Pamiętajcie, że wygrana to nie wszystko. Z konkursami tak bywa, że raz się wygrywa, a raz nie. Jeśli nie ma was na naszej liście, to nie koniec świata. Nagrody nie są tutaj najważniejsze. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami przegonimy pandemię, a wy już niedługo będziecie mogli ponownie zasiąść w szkolnych ławach i zobaczyć na żywo kolegów i koleżanki, nauczycieli. Tego Wam i sobie życzymy.

2) Dla nauczycieli, koordynatorów kampanii oraz rodziców – dziękujemy za organizację logistyczną konkursów: stworzenie metryczek konkursowych, podpisywanie prac, zachęcanie uczniów do uczestnictwa, pomoc merytoryczną, inspirację, pokazanie technik plastycznych i literackich. Cieszymy się, że prace docierały do nas z dwóch źródeł: tradycyjnej i elektronicznej. Wiemy, że wysyłka prac mailem wydaje się szybka i przyjemna, ale scyfryzowanie kilkudziesięciu prac, opisanie ich, edycja do odpowiedniego rozmiaru, zajmuje jednak sporo czasu, często tego domowego. I za ten czas bardzo dziękujemy. Dziękujemy również za wysyłkę paczek: tych zbiorczych i tych indywidulanych. Zawsze podziwiamy pomysłowość wysyłających. Zwłaszcza jeżeli chodzi o zabezpieczenie pracy przez zniszczeniem.

Trochę spraw technicznych:

1) Lista laureatów jest ułożona alfabetycznie względem nazwy samorządu, z którego pochodzi uczestnik/uczestniczka konkursu.

2) Na końcu listy znajdują się osobno wyodrębnieni laureaci, którzy zostali nagrodzeni w konkursach: krzyżówkowym, pocztówkowym i klasowym (Tymek i Tola).

3) Wysyłkę nagród planujemy w drugiej połowie stycznia. Nagrody będziemy wysyłać do jednostek odpowiedzialnych za realizację kampanii w samorządach (Urzędy Miasta i Gmin, OPS-y itp.). Samorządy będą w dalszej kolejności przekazywać je placówkom oświatowym, do których uczęszczają laureaci.

4) Jeśli na liście laureatów występuje błąd, bardzo prosimy o kontakt. Podczas archiwizacji mogliśmy coś źle zanotować, coś się mogło źle zapisać, coś przesunąć.

Osoba do kontaktu: Kinga Kaczmarek
E-miał: akademiapn@gmail.com
Tel.: 61 855 33 81

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2023 – wyrażenia zgody
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023 organizujemy 3 konkursy dla uczniów. Poniżej publikujemy wzory dokumentów – wyrażenia zgody na…

  Czytaj dalej

 • Konkursy ZTU 2023 – regulaminy
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2023 organizowane są trzy konkursy. Przeczytaj także Konkursy ZTU 2023 – wyrażenia zgody Konkursy…

  Czytaj dalej

 • Konkursy ZTU 2023
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2023 roku przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: