Zmiany w ZTU 2020
Dostęp do materiałów on-line. Nowe terminy konkursów. Relacje

Zmiany w ZTU 2020
Dostęp do materiałów on-line. Nowe terminy konkursów. Relacje

Materiały on-line

Pomimo epidemii działamy. W maju uruchomiliśmy panel edukacyjny kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł (www.online.trzezwyumysl.pl). 27 maja br. dostarczyliśmy już wszystkim uczestniczącym samorządom kody dostępu.

Dzwoniliśmy lub pisaliśmy e-maile. Prosimy o sprawdzenie samorządowych skrzynek. Jeśli nie otrzymali Państwo haseł prosimy o kontakt. Warto do nas napisać na maila: biuroztu@gmail.com lub kampaniaztu@gmail.com. O kontakt prosimy zarówno urzędników , jak i bezpośrednio nauczycieli. Na pewno pomożemy.

Materiały on-line będą dostępne do końca trwania tegorocznej edycji kampanii. Można je wykorzystać podczas zdalnego nauczania (np. na lekcji wychowawczej), podczas wakacji (półkolonie), w nowym roku szkolnym.

Konkursy

Na bieżąco zaglądamy na nasze skrzynki konkursowe. Prace szaleńczo napływają. Bardzo się cieszymy. Prosimy o cierpliwość. Na każdego maila odpowiadamy. Czasami prosimy o jakieś dodatkowe dane, ale wszystko z troską o udział dzieci w konkursach. Czekamy również na paczki wysyłane w tradycyjny sposób. Wiemy, że wiele szkół przygotowało urny przed budynkami, do których można wkładać przygotowane przez uczniów prace konkursowe. Dziękujemy za taką inicjatywę.

Przypominamy, że terminy konkursowe tegorocznej kampanii zostały przedłużone. Dzięki temu przez całe wakacje oraz jeszcze w nowym roku szkolnym dzieci będą mogły tworzyć swoje prace.

Nowe terminy konkursowe:


Konkurs plastyczno-literacki Wehikuł czasu: do 30 września 2020

Konkurs pocztówkowy: do 30 września 2020

Konkurs krzyżówkowy: do 30 września 2020

Konkurs grupowy (klasowy): do 30 listopada 2020

Jak wysłać pracę?

Zrób zdjęcie i wyślij nam swoją pracę na e-maila:

Konkurs plastyczno-literacki Wehikuł czasu: @trzezwyumysl.pl

Konkurs pocztówkowy:pocztowka@trzezwyumysl.pl

Konkurs krzyżówkowy:krzyzowka2020@trzezwyumysl.pl

Konkurs grupowy (klasowy):biuroztu@gmail.com

Prace konkursowe można też wysłać w sposób tradycyjny (za pośrednictwem poczty lub kuriera). Paczki wysyłajcie na adres biura:

SPiDR

Grochowska 45 a

60-277 Poznań

Na kopercie pod adresem dopiszcie nazwę konkursu. To bardzo ułatwi nam pracę.

Relacje

Co roku otrzymywaliśmy ze szkół, bibliotek, domów kultury itp. relacje z przebiegu kampanii. Wszystkie relacje publikowaliśmy na naszej kampanijnej stronie. Nie chcemy rezygnować z tego w tym roku. Wiemy, że kampania wygląda inaczej, ale działamy. Możecie opisać ja wygląda wasza nauka i zajęcia. Jak radzicie sobie po powrocie do szkoły. Jak wypełniacie nasze karty pracy w domu, czy w szkole. Jak organizujecie kampanię pomimo zamkniętych szkół. Podzielcie się z nami swoimi zdjęciami i spostrzeżeniami.

Relacje można wysyłać na e-maila:biuroztu@gmail.com

Jesteśmy na Facebooku

Zachęcamy do polubienia naszej nowej, oficjalnej strony kampanii ZTU na Facebooku. Publikujemy tam dużo aktualności związanych z kampanią. Niestety, utraciliśmy dostęp do naszego starego konta. Próby odzyskania konta nie się powiodły. Facebook nadal utrzymuje je w działaniu.

Link do nowego konta:

Zachowaj Trzeźwy Umysł na FACEBOOKU

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: