Po raz kolejny razem z ZTU!
Nowa Sól (miasto), woj. lubuskie

Po raz kolejny razem z ZTU!
Nowa Sól (miasto), woj. lubuskie

Nowa Sól po raz kolejny uczestniczy w kampanii ZTU. W XX, jubileuszowej edycji, hasło przewodnie brzmi „Dorastamy Asertywnie”. Do szkół zostaną przekazane kampanijne materiały, które pomogą młodzieży i dorosłym wspólnie podjąć się wyzwania, jakim jest zrozumienie okresu dorastania. Jak co roku w kampanii przewidziane są również konkursy. – Chcielibyśmy Państwu już zapowiedzieć w ramach kampanii realizację warsztatów dla rodziców, dotyczących relacji rodzica z nastolatkiem – mówi Gabriela Juncewicz, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

W XX jubileuszowej edycji hasłem przewodnim, skierowanym do adolescentów, jest „Dorastamy Asertywnie”. Jak wiemy, dojrzewanie to trudny okres dla nastolatków, jak ich rodziców. Młody człowiek nie jest już dzieckiem, ale nie jest jeszcze gotowy do podjęcia roli dorosłego. Adolescencja jest bardzo ważnym okresem w rozwoju człowieka i uzyskaniu przez niego dojrzałości.

Dlatego też organizator kampanii przygotował program kampanii tak, aby młodzież i dorośli wspólnie podjęli się wyzwania, jakim jest zrozumienie okresu dorastania wśród młodych.

W ramach kampanii do szkół podstawowych zostaną przekazane materiały profilaktyczno-edukacyjne, w tym: karty pracy, plakaty, gotowe scenariusze do zajęć z młodzieżą.

Jak co roku w kampanii przewidziane są również 3 konkursy indywidualne dla dzieci i młodzieży oraz jeden konkurs dla klas i świetlic.

Więcej informacji o kampanii: https://trzezwyumysl.pl/2020/

Chcielibyśmy Państwu już zapowiedzieć w ramach kampanii realizację warsztatów dla rodziców dotyczących relacji rodzica z nastolatkiem, ale więcej szczegółów już niebawem na naszej stronie.

Autor: Gabriela Juncewicz, Pełnomocnik Prazydenta ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Urzędu Miasta Nowa Sól

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: