Finał kampanii ZTU 2019!
Uroczysta gala wręczenia nagród

Finał kampanii ZTU 2019!
Uroczysta gala wręczenia nagród

Na uroczysty finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019 przybyli laureaci konkursu ZTU z całej polski wraz z rodzicami, przedstawicielami szkół i samorządów. W wyrazie uznania dla podejmowanych działań na polu profilaktyki, uhonorowano też nowych członków Kapituły „Trzeźwego Umysłu”. Inicjatywom podejmowanym przez dzieci i dorosłych w tegorocznej kampanii przyświecało hasło: „Chce mi się chcieć! – czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Jak w poprzednich latach, galę poprowadził dziennikarz Jakub Porada, gospodarzami spotkania byli Piotr Adamski, prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Krystyna Kubczak, dyrektor biura SPiDR. Gościem finału była Mariola Gosławska – młodszy inspektor w st. spocz. – honorowy członek Kapituły „Trzeźwego Umysłu”.

Na początku spotkania nagrodę odebrała Julia Wężniejewska, laureatka konkursu Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 „Autoportret”, która nie mogła uczestniczyć w ubiegłorocznej uroczystości. W podziękowaniu za wieloletnie działania profilaktyczne wręczono statuetkę Lidii Indyk, koordynatorce ZTU z Sanoka, nauczycielce w Szkole Podstawowej nr 4.

Na scenie Centrum Olimpijskiego w Warszawie statuetki odebrali też nowi członkowie zaszczytnego grona Kapituły „Trzeźwego Umysłu” – pełnomocnicy i koordynatorzy zajmujący się profilaktyką, z zaangażowaniem inicjujący prozdrowotne działania na terenach miast i gmin. Do Kapituły „Trzeźwego Umysłu” zaproszeni zostali: Marta Ardeli (Gmina Wińsko), Barbara Danielecka (Miasto Lipno), Agnieszka Dziekanowska (Gmina Niedrzwica Duża), Gabriela Juncewicz (Miasto Nowa Sól), Beata Kubus (Gmina i Miasto Szadek), Artur Górka (Gmina Jabłonka), Stanisława Gołaszewska (Gmina Krasnosielc), Władysław Janowicz (Gmina Borów), Małgorzata Bórzyńska (Miasto Jarosław), Sylwia Ramczykowska (Gmina Bytów), Margota Kichman (Gmina Ciasna), Jadwiga Wójcik (Gmina Bieliny), Jolanta Działak (Miasto Działdowo), Ilona Nowak-Białek (Gmina Grodzisk Wielkopolski), Joanna Tomczyk (Gmina Łobez), Robert Krupowicz (Gmina Goleniów).

Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych była prezentacja spotu „Chce mi się chcieć!”, zrealizowanego przez Krzysztofa Klincewicza – właściciel Kulturalnego Studia Filmowego oraz Kamilę Tyczyńską, prowadzącą świetlice wiejskie na terenie gminy Kołobrzeg. W nagraniu klipu wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlic w Zieleniewie: Piotr Mełnicki, Oliwer Brynkiewicz, Zosia Nikel, w Grzybowie: Amelka Skubisz, Julia Hubert, Zuzia Strzelczyk oraz w Przećminie: Katarzyna Sawicka. Dzieci opowiedziały o tym co je pasjonuje, a za zaangażowanie w realizację projektu, inspirującego do odwagi w realizowaniu swoich zainteresowań, zostały nagrodzone grami planszowymi.

Momentem, na który z niecierpliwością czekali laureaci, było wręczenie nagród w plastyczno-literackim konkursie „Ja za 20 lat”. Do biura organizatora konkursu wpłynęło wiele niezwykle pięknych, oryginalnych i przemyślanych prac. Laureaci odbierali nagrody wraz z rodzicami, dyrektorami szkół i wychowawcami oraz przedstawicielami władz samorządów. Zwycięzcy otrzymali domowe zestawy muzyczne z funkcją Bluetooth, pamiątkowe dyplomy, a także książki autorstwa Jakuba Porady.

Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się: Anita Kazimierska (Zespół Katolickich Szkół w Skawinie), Konrad Swienty (Gminne Przedszkole Samorządowe w Jabłonce), Weronika Zielińska (Szkoła Podstawowa w Rudnej), Krzysztof Polacki (Szkoła Podstawowa w Krzelowie), Kacper Gabrychowicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Lipnie), Natalia Smutkiewicz (Publiczna Szkoła Podstawowa w Świerczach), Sara Grabowska (Szkoła Podstawowa w Krasnosielcu), Justyna Cichosz (Zespół Placówek Oświatowych w Biskupicach), Oliwia Tadra (Szkoła Podstawowa w Chmielku), Oliwia Madejska (Szkoła Podstawowa nr 4 w Gryficach), Zuzanna Płowczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Łobzie), Jan Dziadosz (Szkoła Podstawowa nr 35 w Szczecinie), Julia Marcelonis (Szkoła Podstawowa nr 6 w Zielonej Górze), Mikołaj Gryglik (Szkoła Podstawowa w Jedwabnem), Maja Sobolewska (Szkoła Podstawowa w Boćkach), Elwira Andrzejewska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Soli), Kornelia Kotwica (Szkoła Podstawowa w Tuplicach), Wiktoria Rosiak (Szkoła Podstawowa nr 4 w Kutnie), Oliwier Ornaf (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dłutowie), Aleksy Sita (Szkoła Podstawowa w Tuchorzy), Jonasz Przybylak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim), Alicja Kobus (Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie), Natalia Gadomska (Szkoła Podstawowa w Petrykozach), Mateusz Kędzior (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie), Zofia Ostrowska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej), Amelia Kumiec (Szkoła Podstawowa w Dąbrowej), Bartłomiej Grzegolec (Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej), Milena Bartusiak (Szkoła Podstawowa w Solcu-Zdroju), Martyna Kogut (Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku), Magdalena Hacia (Szkoła Podstawowa w Brzyskiej Woli), Marta Kusz (Szkoła Podstawowa nr 58 w Katowicach), Grzegorz Wieczorek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciasnej), Natalia Linde (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Raciborzu).

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Wyrażenia zgody


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: