Żyjmy zdrowo i sportowo!
Chełmiec, woj. małopolskie

Żyjmy zdrowo i sportowo!
Chełmiec, woj. małopolskie

W SP w Paszynie przeprowadzono kampanijne lekcje i pogadanki profilaktyczne, policjantka z KM w Nowym Sączu poruszyła z uczniami temat zagrożeń w Internecie i odpowiedzialności karnej nieletnich. – Promowaliśmy też prawidłowe zasady żywienia i zachęcaliśmy do ruchu podczas Dnia Zdrowia i Aktywności. Na podsumowanie kampanii odbyła się wycieczka do Rytra. Zwiedziliśmy odrestaurowany zamek, odpoczęliśmy w krainie Rogasia – Roztoce, podsumowaliśmy także konkurs „Ja za 20 lat” – relacjonują koordynatorki Ewa Surówka i Ewelina Fedusiewicz.

W ramach tegorocznej kampanii ZTU w Szkole Podstawowej w Paszynie w II półroczu odbywały się lekcje i pogadanki o tematyce profilaktycznej prowadzone przez nauczycieli oraz pielęgniarkę szkolną Anetę Dąbrowską. Na zaproszenie pani pedagog odbyło się także spotkanie wszystkich klas z panią policjantką z KM w Nowym Sączu na temat zagrożeń w Internecie i odpowiedzialności karnej nieletnich. Pani policjantka wygłosiła też prelekcję na ten temat na spotkaniu z rodzicami.

27 marca obchodziliśmy Dzień Zdrowia i Aktywności Ruchowej pod hasłem „Żyjmy zdrowo i sportowo”, podczas którego uczniowie promowali prawidłowe zasady żywienia i zachęcali do ruchu na świeżym powietrzu. Odbyły się też praktyczne i teoretyczne konkursy o tematy zdrowotnej, a także prezentacje zdrowej żywności przygotowane przez poszczególne klasy.

Na podsumowanie kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł odbyła się wycieczka do Rytra, podczas której zwiedziliśmy odrestaurowany zamek, odpoczęliśmy w krainie Rogasia – Roztoce, odbyliśmy spacer ścieżką przyrodniczą, a także obowiązkowo schłodziliśmy się lodami. Podsumowaliśmy konkurs „Ja za 20 lat” i rozdaliśmy nagrody. Na koniec wśród wszystkich uczestników wyprawy, którym nie tylko w ten upalny dzień, ale w ciągu całego roku „chciało się chcieć”, rozlosowaliśmy nagrody-niespodzianki, które ułatwią aktywne spędzenie wakacji.

Autor: Ewa Surówka, Ewelina Fedusiewicz – koordynatorki ZTU

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: