Kampanijny film o naszych pasjach!
Kołobrzeg (gmina), woj. zachodniopomorskie

Kampanijny film o naszych pasjach!
Kołobrzeg (gmina), woj. zachodniopomorskie

Krzysztof Klincewicz – właściciel Kulturalnego Studia Filmowego wraz z Kamilą Tyczyńską, prowadzącą świetlice wiejskie na terenie gminy Kołobrzeg, zrealizowali kampanijny spot „Chce mi się chcieć!”. W projekcie wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlic wiejskich w Zieleniewie, w Grzybowie oraz w Przećminie, opowiadając o swoich pasjach. – Choć czasem nie było to łatwe, aby połączyć wszystko logistycznie i czasowo, praca nad filmikiem sprawiła dzieciom ogromną radość i satysfakcję – opowiada Kamila Tyczyńska, koordynatorka ZTU. Zachęcamy do obejrzenia filmiku!

Praca nad kampanijnym spotem „CHCE MI SIĘ CHCIEĆ!” była realizowana między kwietniem a czerwcem 2019. Pomysł projektu z udziałem dzieci zrodził się w głowie Krzysztofa Klincewicza – Kulturalne Studio Filmowe, przy współpracy wychowawczyni Kamili Tyczyńskiej.

Kamerzysta w pełni zaangażował się charytatywnie na rzecz wartościujących idei i dobrej zabawy. Udzielanie wywiadu przed obiektywem kamery dla niektórych było nowym wyzwaniem i doświadczeniem.

Celem kampanii jest uświadomienie odbiorcom, że w każdym z nas drzemie talent, trzeba go tylko odkryć i rozwijać. Każdy z nas jest inny. To, że się od siebie różnimy, pozwala nam rozwijać odmienne pasje i zainteresowania. Stawianie sobie celów, to jedna z metod panowania nad kierunkiem samorozwoju, a także nad ulepszeniem swojego życia pod względem organizacyjnym. Wyraźne wytyczenie i określenie celu pobudza człowieka do działania, pozwala na realizację marzeń i planów.

W ciągu dnia jest czas na obowiązki, zabawę, odpoczynek i realizację swoich uzdolnień.

W końcu udało się osiągnąć zamierzony cel, choć czasem nie było to łatwe, połączyć wszystko logistycznie i czasowo. Dużo też zależało od warunków atmosferycznych. Mimo tego praca nad filmikiem sprawiła dzieciom ogromną radość i satysfakcję.

Uczestnikami projektu były dzieci uczęszczające do:

świetlicy wiejskiej w Zieleniewie (Piotr Mełnicki, Oliwer Brynkiewicz, Zosia Nikel)

świetlicy w Grzybowie (Amelka Skubisz, Julia Hubert, Zuzia Strzelczyk)

świetlica w Przećminie (Katarzyna Sawicka).

Materiał został nakręcony na terenie Gminy Kołobrzeg, Portu Jachtowego, MOSiR w Kołobrzegu i Domu Kultury w Gościnie.

Serdecznie dziękujemy Krzysztofowi Klincewiczowi Kulturalne Studio Filmowe za poświęcony czas, motywację i całą energię w to wydarzenie, Marcinowi Pawlakowi dyrektor Domu Kultury w Gościnie (udostępnienie sali tanecznej) oraz rodzicom, którzy aktywnie włączyli się we współpracę.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku!

Autor: Kamila Tyczyńska, koordynatorka ZTU

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: