Jubileuszowy festiwal piosenki!
Elbląg (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Jubileuszowy festiwal piosenki!
Elbląg (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

– W ramach tegorocznej edycji kampanii ZTU pod hasłem „Chce mi się chcieć!” oraz działań zmierzających do rozwijania twórczej kreatywności i integracji uczniów, w Publicznej Szkole Podstawowej w Pilonie odbył się X Gminny Festiwal Piosenki Szkolnej „Od Pilony do Opola” – informuje Irena Krystyna Jasińska z Urzędu Gminy w Elblągu. Podczas festiwalu swój muzyczny talent zaprezentowali uczniowie ze szkół podstawowych z Gronowa Górnego, Jegłownika, Nowakowa, Pilony i Węziny.

Po raz dziesiąty odbył się Gminny Festiwal Piosenki Szkolnej „Od Pilony do Opola”. W PSP w Pilonie spotkało się 24 uczniów szkół podstawowych z Gronowa Górnego, Jegłownika, Nowakowa, Pilony i Węziny. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VIII. Każdy zaprezentował jedną piosenkę o tematyce dziecięcej. Jury pod przewodnictwem Pani Beaty Wąsik – dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Komorowie Żuławskim – wyłoniło zwycięzców.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli:

  • Klasy I-III – Lena Wysocka – SP Jegłownik, Maja Rzepiela – SP Jegłownik, Kornelia Radoń PSP Pilona;
  • Klasy IV-VIII – Oliwia Jałocha – PSP Nowakowo.

 

Na koniec wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody, słodki poczęstunek. Nagrody rzeczowe dla uczestników konkursu ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Elbląg.

Przedsięwzięcie pozwoliło na osiągnięcie takich rezultatów jak: czerpanie przyjemności ze swoich możliwości i umiejętności muzycznych, kształcenie umiejętności spędzania wolnego czasu z dala od nałogów, rozwijanie twórczej kreatywności.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Festiwalu na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pilonie

Materiał nadesłała Krystyna Jasińska – Inspektor ds Koordynacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urząd Gminy Elbląg

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: