Wyniki konkursu zespołowego MY
Lista laureatów ZTU 2018

Wyniki konkursu zespołowego MY
Lista laureatów ZTU 2018

Miło nam poinformować, że powołane przez nas jury wyłoniło laureatów konkursu fotograficznego Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018 – MY.

Jury konkursowe przyznało 10 równorzędnych nagród głównych – kamerki sportowe. Nagrody zostaną dostarczone do współpracujących z nami gminnych i miejskich pełnomocników ds. alkoholu/Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do końca stycznia 2019 roku. Osoby odpowiedzialne za profilaktykę w samorządach przekażą nagrody szkołom, do których uczęszczają laureaci lub bezpośrednio laureatom.

Wybierając najlepsze prace braliśmy pod uwagę: zaangażowanie grupy, pomysł na wykonanie zdjęcia, interpretację tematu, zgodność pracy z warunkami regulaminu konkursu, wiek uczestników, jakość zdjęcia i tzw. „ujęcie chwili”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Zaskoczyło nas różnorodne podejście do tematyki konkursowej. W Waszych pracach poruszyliście m.in. tematy: życia codziennego, zainteresowań, funkcjonowania w społeczeństwie scyfryzowanym, problem wykluczenia. Oj, było tego dużo!

Z przyjemnością oglądaliśmy nadesłane fotografie. Niestety konkursy mają to do siebie, że ktoś musi zostać w nim nagrodzony. Dlaczego piszemy niestety? Wielu z nas przegraną traktuje jak porażkę. A tak nie jest! Pamiętajcie, że najważniejsze jest działanie, to czego nauczyliście się podczas realizacji celu, to że Wam się chciało. Spotkaliście się, przeanalizowaliście zadanie i je wykonaliście. Zakładamy, że było przy tym dużo pracy oraz dobrej zabawy. Brak sukcesu nie jest porażką. Jeśli nie udało się w tym roku, pomyślcie co można zrobić lepiej, co poprawić, aby w przyszłym roku osiągnąć cel.

Wszystkim zwycięskim grupom serdecznie gratulujemy. Osiągnęliście sukces, nie dlatego, że „Wam się udało”. Dokonaliście tego dzięki własnej pracy i zaangażowaniu. Tak trzymać!

Gratulujemy też wszystkim nauczycielom i opiekunom grup. Zawód nauczyciela to ciężka praca. Wasza postawa ma olbrzymi wpływ na postawę dzieci i młodzieży. To piękny widok oglądać efekty pracy uczniów. Aby jednak były efekty musi być motywacja. Aby była motywacja musi być ktoś kto pokieruje, doradzi, nauczy. Super, że jesteście!

Lista laureatów:

  • Klasa 2a, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Paniówki, Gmina Gierałtowice
  • Świetlica środowiskowa Buszów, Gmina Strzelce Krajeńskie
  • Klasa 2c, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu, Gmina Wieleń
  • Tribus, Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego, Wielgie, Gmina Wielgie
  • Klasa 2b, Szkoła Podstawowa nr 3 we Wrześni, Gmina Września
  • Klasa 5d, Szkoła Podstawowa nr 3 w Krośnie Odrzańskim, Gmina Krosno Odrzańskie
  • 4b, Zespół Szkół w Słońsku, Gmina Słońsk
  • Klasa 5b, Szkoła Podstawowa nr 13 im. Orląt Lwowskich w Szczecinie, miasto Szczecin
  • Klasa 4f wraz z wychowawcą p. Joanną Świeczkowską, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków we Włocławku, miasto Włocławek
  • Klasa 3b Gimnazjum, Szkoła Podstawowa im. Ks Jana Reca w Siedliskach, Gmina Bobowa

Nagrodzone prace:

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: