Turniej Burmistrza na Mikołajki!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Turniej Burmistrza na Mikołajki!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Organizatorami XVI Mikołajkowego Turnieju Przedszkoli w Witkowie byli: Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, placówki oświatowe, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie. Pod hasłem „Wychowanie poprzez sport – edukacją jutra” najmłodsi rywalizowali o puchar Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie – Mariana Gadzińskiego.

2 grudnia odbył się XVI Mikołajkowy Turniej Przedszkoli realizowany pod hasłem „Wychowanie poprzez sport – edukacją jutra” o puchar Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie. Wydarzenie to miało miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Czerniejewskiej w Witkowie.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją wszystkich uczestników Turnieju. W asyście Śnieżynek i Mikołajów zostały wprowadzone Poczty Flagowe: flaga biało-czerwona, flaga Witkowa, flaga Powstania Wielkopolskiego oraz flaga olimpijska.

Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 655 lat Witkowa wspólnie odśpiewano Hymn państwowy.

Następnie Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński dokonał oficjalnego otwarcia Turnieju, złożył najmłodszym życzenia z okazji Mikołajek oraz życzył wszystkim dobrej zabawy. Nim rozpoczęła się rywalizacja miał jeszcze miejsce występ dzieci z Oddziału Zamiejscowego Przedszkola Miejskiego „Bajka” w Kołaczkowie. Po występie rozpoczęły się rozgrywki sportowo-rekreacyjne w poszczególnych grupach wiekowych. W każdej z grup uczestniczył także jeden rodzic bądź opiekun. Wspaniałą zabawę rozgrzewała licznie zgromadzona publiczność składająca się z rodziców, dziadków oraz rodzeństwa małych zawodników.

Dzieci z grupy 3-4 latków rywalizowały w takich konkurencjach jak: sadzenie ziemniaków, dekorowanie choinki, tor przeszkód, bieg „z piłką w czapce Mikołaja”, bieg slalomem z „bombką”.

Przedszkolaki z grupy 5-latków uczestniczyły w wyścig z przełożeniem szarfy, zbieraniu „grzybków”, wyścigu z butelkami plastikowymi „w tunelu”, „przewróć – postaw” oraz literowaniu wyrazu „MÓJ MIKOŁAJ”.

Najstarsza grupa 6-latków miała do wykonania takie zadania jak: toczenie bombki, wyścig z „workiem Mikołaja”, przekładanie prezentów, bieg z piłkami, wyścig cyfr.

Na zakończenie wszystkie drużyny wraz z opiekunami i rodzicami przeciągały linę. Dzieciaki zmierzyły się z drużyną, w której skład wchodzili przedstawiciele władz samorządowych. Zwycięzcami okazali się główni bohaterowie Mikołajkowego Turnieju Przedszkoli, czyli dzieci. Jak co roku poszczególne reprezentacje otrzymały z rąk Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie puchar i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy zawodów – pamiątkowe medale. Ponadto każde Przedszkole otrzymało talon na zakup sprzętu edukacyjno-sportowego.

Zawody okazały się wspaniałym pomysłem na spędzenie niedzielnego popołudnia. Nie liczyło się zajęte miejsce, ale ważny był sam udział.

Imprezie towarzyszyła także wystawa prac rysunkowych „MÓJ MIKOŁAJ 2018”, które zostały wykonane przez dzieci z placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo oraz zawody strzeleckie z broni pneumatycznej zorganizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie zał. 1742 r. w Witkowie. Dodatkowo w hollu Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego „Bajka” zorganizowała Kiermasz Mikołajkowo-Świąteczny, w trakcie którego można było zakupić pamiątkowe stroiki, kartki i pyszne ciasto.

Dziękujemy wszystkim „Mikołajom”, którzy pomagali w organizacji XVI Mikołajkowego Turnieju Przedszkoli oraz nauczycielom z Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, placówki oświatowe, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkiego najlepszego oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Już teraz zapraszamy też na kolejny Turniej w przyszłym roku.

Autor: Marlena Trzcińska, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: