Realizujemy pasje na warsztatach i turniejach!
Prudnik, woj. opolskie

Realizujemy pasje na warsztatach i turniejach!
Prudnik, woj. opolskie

Wśród kampanijnych przedsięwzięć w których wzięli udział uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rudziczce, był szkolny turniej „Mam talent”. Popisy taneczne, rysunki wykonane różnymi technikami, grę na instrumentach i śpiew uczestnicy turnieju zaprezentowali podczas rodzinnego festynu. Okazji do odkrywania i rozwijania zainteresowań dostarczyły również warsztaty szachowe, techniczno-florystyczne, plastyczne czy muzyczne oraz turniej gier planszowych.

Turniej szkolny „Mam talent” odbył się w czerwcu podczas festynu rodzinnego. Uczniowie z różnych klas zaprezentowali się zarówno przed społecznością szkolną, jak i swoimi rodzicami, którzy uczestniczyli w festynie. Były to popisy taneczne, rysunki wykonane różnymi technikami, gra na instrumencie, śpiew. I miejsce zdobył Michał Kamiński z klasy II (śpiew), II miejsce – Krystian Skowroński z klasy VII (rysunek), dyplom za III miejsce otrzymała Patrycja Karwaczka (postacie zwierząt z plasteliny). Uczniowie otrzymali dyplomy i skromne prezenty.

Warsztaty szachowe zostały przeprowadzone we wrześniu tego roku przez zaprzyjaźnionego policjanta, „przyjaciela szkoły” – pana Mateusza Małka. Pan Mateusz z dużym zaangażowaniem i cierpliwością wprowadzał dzieciom podstawowe zasady gry w szachy. Duże zainteresowanie ze strony uczniów sprawiło, że pan Mateusz postanowił kontynuować warsztaty i odwiedza uczniów ze świetlicy w każdą środę.

Turniej gier planszowych odbył się również we wrześniu. Uczniowie poprzez zabawę uczyli się dobrej rywalizacji, a także ćwiczyli pamięć i koncentrację. Rozgrywki odbyły się w czterech kategoriach: „Pełny kurnik”, „Chińczyk” oraz dla starszych klas „Warcaby” oraz „Milionerzy”. Oto wyniki turnieju:

  • „Pełny kurnik”: I miejsce – Wojtek Łapiak, II miejsce – Adam Gacek, III – Grzesło Igor.
  • „Chińczyk”: I miejsce – Artur Samotus, II miejsce – Jan Rękas, III miejsce – Ania Urbańska.
  • „Warcaby”: I miejsce – Karolina Kłapouchy, II miejsce – Jakub Cyran, III miejsce – Filip Hajduk.
  • „Milionerzy”: I miejsce – Gracjan Pudło, II miejsce – Dawid Wawrzyński, III miejsce – Dominka Chuchla

 

Rozgrywki przebiegały w miłej atmosferze, ale były również okazją do integracji uczniów z różnych klas. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.

Turniej sportowy został przeprowadzony na początku września i wzięła w nim udział grupa rotacyjna dzieci uczęszczających na świetlicę szkolną. Głównym zadaniem było wykonanie jak największej liczby skoków na skakance. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął Wojciech Puzio klasa VI, drugie miejsce otrzymał Michał Bańkowski z klasy I, a trzecie miejsce zajął Adam Gacek z klasy III. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Nikola Uszko z klasy V, drugie miejsce Wiktoria Worosz z klasy V, natomiast dyplom za trzecie miejsce otrzymała Weronika Raszczuk z klasy IV. Zajęcia sportowe pozwoliły dzieciom „wyładować” energię, ale także pozytywnie wpłynęły na ich kondycję fizyczną. Turnieje sportowe na świetlicy są kontynuowane.

3 października odbyły się warsztaty techniczno – florystyczne, które przeprowadziła pani Dagmara Hakman. Uczniowie poznali zasady tworzenia kompozycji florystycznych. Dowiedzieli się, jakie narzędzia i materiały są niezbędne do pracy w kwiaciarni. Potem odbyły się zajęcia praktyczne, na których mogli stworzyć własną kompozycję lub wianek z kwiatów zatrwianu, jarzębiny, liści i innych darów jesieni.

Warsztaty plastyczne pod nazwą „Papierowe zabawy” odbyły się w listopadzie tego roku. Udział w warsztatach brała grupa rotacyjna dzieci z klas I-IV, które uczęszczają na świetlicę szkolną. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat różnych form wykorzystania papieru. Z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w kreatywnych zajęciach, rozwijających talent i wyobraźnię dzieci. Gotowe prace ozdobiły ściany świetlicy szkolnej.

Warsztaty muzyczne odbyły się w listopadzie i przeprowadzone zostały przez panią Joannę Bieńkowską, nauczycielkę muzyki. W zajęciach uczestniczyła grupa dzieci z klas I-III. Na początku Pani Bieńkowska zaprezentowała różne instrumenty muzyczne, m.in. skrzypce, akordeon, organy elektroniczne, a potem uczniowie popróbowali swoich sił na wybranych instrumentach. Na zakończenie zajęć swoje zdolności muzyczne zaprezentowali uczniowie uczęszczający do szkoły muzycznej.

Jak się uczyć, żeby się nauczyć – to cel kolejnych zajęć, które zostały przeprowadzone w dwóch grupach, dzieci starsze i młodsze. Obu grupom przedstawiona została prezentacja pt. „Uczę się, łatwo, szybko i skutecznie”. Uczniowie poznali różne style uczenia się, które mogą im pomóc w skuteczniejszej nauce. Dzieci z klas starszych dodatkowo rozwiązały krótki test, który dał im możliwość rozpoznania swojego stylu przyswajania wiadomości.

Zajęcia „Moje mocne strony” przeprowadzono w klasie II. Po wyjaśnieniu pojęcia ,,mocnych stron” chętne dzieci opowiadały o swoich sukcesach i osiągnięciach. Zajęcia zakończyły się pracą plastyczną: „Kwiat moich osiągnięć i sukcesów” oraz animacją o ,,Kruku i lisie”.

Autor: Aleksandra Mięczakowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: