ZTU na lato i zimę!
Chełmiec, woj. małopolskie

ZTU na lato i zimę!
Chełmiec, woj. małopolskie

Kampania ZTU w Szkole Podstawowej w Paszynie była okazją do udziału w wielu ciekawych wydarzeniach integrujących całą społeczność szkolną – Zorganizowaliśmy Zimowy Dzień Sportu w Cieniawie, w którym wzięło udział 50 narciarzy zjazdowych, obchody Dnia Zdrowia i Letni Dzień Sportu pod hasłem „Łączy nas piłka”. Elementy edukacyjne pojawiły się także podczas Festynu Rodzinnego „Malowanie sztuką” – wspomina Ewa Surówka, koordynatorka ZTU.

Jak co roku przystąpiliśmy do udziału w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Już w kwietniu na gazetce sportowej zamieściliśmy wszystkie ważne informacje dotyczące tegorocznej kampanii.

Na godzinach wychowawczych i lekcjach wf-u w szkole podstawowej i gimnazjum odbyły się pogadanki na temat budowania poczucia własnej wartości, a także zdrowego stylu życia.

W ramach kampanii odbyły się w naszej szkole m.in.:

– Zimowy Dzień Sportu w Cieniawie, w którym wzięło udział 50 narciarzy zjazdowych – uczniów i rodziców,

– zorganizowane przez Samorząd Szkolny obchody Dnia Zdrowia, w ramach których każda klasa przygotowała krótkie scenki na tematy związane ze zdrowiem, a także propagujące właściwe zachowanie w różnych sytuacjach. Starsze klasy przygotowały plakaty o tematyce prozdrowotnej.

– konkurs plastyczny „Autoportret”. 3 najładniejsze prace zostały nagrodzone podczas Dnia Sportu i przesłane do organizatora kampanii,

– Letni Dzień Sportu pod hasłem „Łączy nas piłka”, podczas którego uczniowie:

 • bawili się z piłką (ręczną, koszykową, nożną, hokejową) na różne sposoby,
 • brali udział w konkursie na najciekawszy strój kibica biało-czerwonych,
 • typowali wyniki meczu Polska- Senegal,
 • odebrali nagrody za najładniejsze prace w konkursie „Autoportret”

 

Wśród wszystkich uczestników Dnia Sportu na koniec zostały rozlosowane nagrody.

Elementy edukacyjne pojawiły się także podczas Festynu Rodzinnego „Malowanie sztuką” organizowanego przez Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka. Kl. VI przygotowała piosenkę o wyższości prawdziwej przyjaźni nad tą z sieci, a także o tym, że „kiedy z przyjacielem razem się bawimy, to przed komputerem czasu nie tracimy”, a strażacy przedstawili pokaz udzielania pierwszej pomocy

Od września kampanię w szkole kontynuowano, podejmując ważne dla dzieci i młodzieży tematy i wskazując, jak sobie z nimi radzić. – Jesteśmy pewni, że wspomagać nas będą jak zwykle niezawodni rodzice, pani pedagog i różne instytucje – mówi Ewa Surówka.

Autor: Ewa Surówka, koordynatorka ZTU w Szkole Podstawowej w Paszynie

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: