XVIII Szkolne Biegi Uliczne!
Witkowo, woj. wielkopolskie

XVIII Szkolne Biegi Uliczne!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Podczas XVIII Szkolnych Biegów Ulicznych, które przeprowadzono na Stadionie Miejskim i ulicach Witkowa, rywalizowano w kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne. Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński. W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbył się również „Rodzinny bieg stulecia dla Niepodległej”.

Na Stadionie Miejskim i ulicach Witkowa odbyły się XVIII Szkolne Biegi Uliczne. Głównymi organizatorami tego wydarzenia byli: Urząd Gminy i Miasta w Witkowie, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Uczniowskie Kluby Sportowe oraz Dyrektorzy Placówek Oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo.

Nadrzędnym celem imprezy była popularyzacja biegów, jako najprostszej formy uprawiania sportu wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wszystko w myśl hasła: „Wynik to jedno, a udział to drugie”.

Biegi były także elementem kampanii profilaktycznej związanej z przeciwdziałaniem bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszeniu dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży w myśl hasła: „Używkom mówimy nie – Biegom tak!!!”.

Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński, który witając zebranych życzył wszystkim zawodnikom zajęcia jak najlepszych miejsc. Włodarz Gminy zachęcał także rodziców i opiekunów do aktywnego spędzania wolnego czasu ze swoimi pociechami. Zawodnikom życzył z kolei wytrwałości, a zebranych prosił o doping.

W XVIII edycji biegów ulicznych rywalizowano w kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne; oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Łącznie w 22 rozegranych biegach wystartowało 427 zawodników.

Wyniki :

PRZEDSZKOLA

rocznik 2013 i młodsi ch. 1. Aleksander Bruch 2. Filip Walczuk 3. Szymon Zybała

rocznik 2013 i młodsi dz. 1. Maja Szreyman 2. Marcelina Łykowska 3. Hanna Walczuk

rocznik 2012 chł. 1. Mikołaj Wendland 2. Szymon Tyczka 3.Mateusz Paluch

rocznik 2012 dz. 1. Gabriela Krzewińska 2. Dobrochna Tomaszewska 3. Aleksandra Wolek

SZKOŁY PODSTAWOWE :

rocznik 2011 ch. 1.Piotr Wasilewski 2. Damian Twardowski 3. Bartłomiej Niewiadomski

rocznik 2011 dz. 1. Antonina Prokopowicz 2. Julia Rakowska 3. Maria Brzuskiewicz

rocznik 2010 ch. 1. Gracjan Wyrozumialski 2. Wojciech Bączkowski 3. Marcel Walczak

rocznik 2010 dz. 1. Nadia Popławska 2. Blanka Kamińska 3. Anna Krzysztoń

rocznik 2009 ch. 1. Kuba Tyczka 2. Filip Kupaj 3. Eryk Adamczewski

rocznik 2009 dz. 1. Kinga Wiecaszek 2. Amelia Kozica 3.. Maria Tomecka

rocznik 2008 ch. 1. Igor Więcaszek 2. Kacper Spychała 3. Szymon Roszkowiak

rocznik 2008 dz. 1. Inga Ojczenasz 2. Olga Sara 3. Katarzyna Sierszyńska

rocznik 2007 ch. 1. Filip Więcaszek 2. Filip Walczewski 3. Kuba Popek

rocznik 2007 dz. 1. Amelia Jankowska 2. Oliwia Plucner 3. Aleksandra Stondzik

rocznik 2006 ch. 1. Kacper Krajniak 2. Arkadiusz Kossakowski 3. Jakub Zaborniak

rocznik 2006 dz. 1. Weronika Baczkowska 2. Nikola Garncarek 3. Amelia Gazińska

rocznik 2005 ch. 1. Szymon Walerus 2. Antoni Sikorski 3. Krzysztof Dudzicz

rocznik 2005 dz. 1. Dominika Bielak 2. Weronika Mierzejewska 3. Marta Stefankiewicz

rocznik 2004 ch. 1. Bartosz Majorczyk 2. Dawid Gaziński 3. Paweł Lewandowski

rocznik 2004 dz. 1. Wiktoria Łuczyńska 2. Zuzanna Nowicka 3. Klaudia Stefaniak

GIMNAZJA :

rocznik 2003 ch. 1. Jakub Białas 2. Dawid Białas 3. Igor Kasprzyk

rocznik 2003 dz. 1. Ola Wendland 2. Angelika Kaźmierczak 3. Julia Miechowicz

Zawodnicy, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale, a trzech najlepszych – dyplomy oraz okolicznościowe koszulki. Wśród zawodników, którzy ukończyli bieg były losowane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Największą atrakcją były jednak nagrody główne ufundowane przez sponsorów, losowane wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg.

W kategorii przedszkola maskotkę ufundowaną przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie wylosował Jan Perlicki z Przedszkola Miejskiego „Bajka” w Witkowie. W kategorii klasy I-IIII szkół podstawowych rower ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Witkowie wylosowała Nadia Popławska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych rower ufundowany przez Spółdzielnię Kółek Rolniczych w Witkowie wylosował Wojciech Wędzikowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adana Borysa w Witkowie, a w kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych i klas III szkół gimnazjalnych rower ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie wylosował Mikołaj Tyczka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa.

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbył się „Rodzinny bieg stulecia dla Niepodległej”, w którym wzięli udział zawodnicy i ich rodzice oraz opiekunowie specjalnie na ten bieg ubrani w stroje i akcenty w barwach narodowych. Bieg pilotował zawodnik sekcji żużlowej START Gniezno – Norbert Krakowiak. Następnie przy dźwiękach Hymnu Narodowego uczestnicy biegu utworzyli napis „100”. Dla uczestników tego wyjątkowego biegu witkowski samorząd zakupił biało-czerwone chorągiewki.

Wszystkie dyplomy, medale i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego wręczali: Burmistrz Gminy i Miasta, jego Zastępca – Łukasz Scheffs, Radni Rady Miejskiej: Marek Biadasz, Tadeusz Śliwecki, Marian Walczak, Marek Wiatrowski oraz Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie – Tomasz Radacz.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przygotowania i przeprowadzenia imprezy, a szczególnie druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie za zabezpieczenie trasy biegów, nauczycielom wychowania fizycznego z Pawłem Piniarskim i Krzysztofem Nowińskim na czele za przygotowanie zawodników i techniczne przeprowadzenie biegów, Piotrowi Jóźwikowi – Przewodniczącemu Rady Miejskiej za prowadzenie spikerki zawodów, Marzenie Zielińskiej za opiekę medyczną, a Paulinie Zawada i Stefanowi Witulskiemu za pilotowanie biegów.

Raz jeszcze dziękujemy za pomoc Wszystkim zaangażowanym w organizację tego Wydarzenia, uczestnikom gratulujemy wyników. Już teraz zapraszamy również na kolejną edycję Biegów Ulicznych – Witkowo 2019.

Auto tekstu: Stanisław Antoszczyszyn

Autor zdjęć: Krzysztof Dziel

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: