Z pełnym zaangażowaniem w ZTU!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Z pełnym zaangażowaniem w ZTU!
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

– Podczas festynu w Placówce Wsparcia Dziennego dzielnicy Czerwionka wręczyliśmy dyplomy oraz upominki dla naszych aktywnych wychowanków, którzy z pełnym zaangażowaniem brali udział w każdych zajęciach oraz wydarzeniach związanych z kampanią. Uczestnicy imprezy wzięli udział w biegu oraz jeździe na rowerze dookoła stadionu w ramach akcji charytatywnej Filipowe Kilometry – walczymy z Autyzmem – relacjonuje Sabina Gamza, koordynator ZTU.

W Placówce Wsparcia Dziennego dzielnicy Czerwionka odbyło się uroczyste zakończenie Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Wychowawcy zorganizowali festyn rekreacyjno-sportowy dla dzieci, rodziców/opiekunów prawnych oraz zaproszonych gości, przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach.

W tym dniu zapewniliśmy naszym gościom wiele atrakcji. W ramach zdrowego stylu życia jaki promujemy w naszej placówce, zorganizowaliśmy gry i zabawy na świeżym powietrzu, bieg oraz jazdę na rowerze dookoła stadionu w ramach akcji charytatywnej Filipowe Kilometry – walczymy z Autyzmem.

Oczywiście nie obeszło się bez wręczenia dyplomów oraz upominków dla naszych aktywnych wychowanków, którzy z pełnym zaangażowaniem brali udział w każdych zajęciach oraz wydarzeniach związanych z Kampanią. Po wspólnej zabawie wszystkich zaproszonych gości zaprosiliśmy na drobny poczęstunek, kawę i ciastko.

W tym uroczystym dniu towarzyszyła nam przepiękna pogoda i nasi goście wraz z naszymi podopiecznymi bawili się świetnie.

Autor: Sabina Gamza, koordynatorka ZTU w PWD w dzielnicy Czerwionka

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: