Dzień Sportu i rodzinnej integracji!
Prudnik, woj. opolskie

Dzień Sportu i rodzinnej integracji!
Prudnik, woj. opolskie

Szkolny Dzień Sportu, który zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Prudniku w ramach kampanii ZTU, wypełniły ciekawe i atrakcyjne zadania przygotowane dla uczniów i ich rodzin. – Celem przedsięwzięcia było kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z rodziną, a także minimalizowanie agresywnych zachowań, przeciwdziałanie nałogom i uczenie tolerancji – opowiada Anna Suwała, szkolny psycholog.

W ramach kontynuacji działań profilaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Prudniku zrealizowano Szkolny Dzień Sportu „Wyjątkowy każdy z nas” w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Dzień Sportu miał charakter integracyjny, skierowany był do uczniów i ich rodzin. Celem podejmowanych działań było kształtowanie u uczniów umiejętności spędzania wolnego czasu z rodziną. Zaproponowano ciekawe i atrakcyjne zadania zmierzające do pokonania nieśmiałości, rozwijania odwagi, stworzenia warunków do miłej i bezpiecznej zabawy, poprzez kształtowanie u dzieci szacunku i miłości dla rodziców i kolegów. Celem było również minimalizowanie agresywnych zachowań, przeciwdziałania nałogom, uczenia tolerancji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Szkolnego Dnia Sportu. Poniżej znajdują się opisy konkurencji oraz plan całego dnia.

9.30 – uczniowie klas IV-VII z wychowawcą klasy schodzą na boisko szkolne.

10 uczniów z każdej klasy w strojach sportowych uczestniczy w następujących konkurencjach sportowych:

– bieg na 60 metrów,

– skok w dal,

– prowadzenie piłki nożnej po slalomie na czas,

– kozłowanie piłki po slalomie na czas,

– rzuty do kosza (3 rzuty),

Reprezentacja uczniów klas V- VI rozgrywają mecze w mini piłkę nożną:

– Reprezentacja dziewczynek klas V z reprezentacją dziewczynek klas VI (6 dziewczynek w tym jedna dziewczynka rezerwowa)

– Reprezentacja chłopców klas V z reprezentacją chłopców klas VI (6 chłopców w tym jeden chłopiec rezerwowy)

Wychowawcy klas zgłosili uczniów tzw. Szóstki reprezentujących klasę do nauczycieli wychowania fizycznego do 14.06. 2018r.

Ogłoszone zostały również konkursy:

– konkurs dla uczniów klas IV-VII pt. „Wyjątkowy każdy z nas”.

Zadaniem konkursu było wykonanie pracy plastyczno-literackiej „Autoportret”.

– konkurs dla uczniów klas IV-VII – za ubiór klasowy oraz za aktywność kibicowania.

Wychowawcy klas kibicowali razem ze swoimi klasami. Po zakończeniu wszystkich konkurencji ogłoszono wyniki i rozdano nagrody.

Organizatorzy: nauczyciele wychowania fizycznego, gimnastyki korekcyjnej, psycholog i pedagog szkolny.

Autor: Anna Suwała, psycholog w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Prudniku

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: