W ZTU czujemy pozytywną energię!
Elbląg (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

W ZTU czujemy pozytywną energię!
Elbląg (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

– Nawiązując do przewodniego hasła „Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję”, w PSP w Pilonie zaplanowano w ramach tegorocznej kampanii ZTU działania, które będą sprzyjały budowaniu poczucia własnej wartości ucznia – mówi Irena Krystyna Jasińska z Urzędu Gminy w Elblągu. Przeprowadzone zajęcia warsztatowe wywołały u dzieci dużo radości i dały „zastrzyk” pozytywnej energii. W dzieło budowania pozytywnego obrazu dzieci włączyli się też rodzice.

I tak między innymi uczniowie II klasy wzięli udział w warsztatowych zajęciach mających na celu budowanie poczucia własnej wartości. Pomocna również była praca wykonana przez rodziców, którzy zgodnie ze scenariuszem opracowanym przez organizatorów kampanii ZTU, włączyli się w dzieło budowania pozytywnego obrazu dzieci i na kartach zamieścili swoje spostrzeżenia dotyczące mocnych stron własnego dziecka – podaje pedagog szkolny Małgorzata Mościńska.

Również promując tegoroczne hasło kampanii, 30 maja w PSP w Pilonie wszyscy uczniowie wzięli udział w rozgrywkach zorganizowanych przez nauczycieli i rodziców. Po sportowych zmaganiach na dzieci czekał pyszny poczęstunek. Każde dziecko dostało piękny upominek, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali pamiątkowe medale.

Czyż nie budują słowa wypowiadane przez samych uczniów: „Lubię siebie, bo jestem wyjątkowy!?

Autor: Irena Krystyna Jasińska, Inspektor ds Koordynacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Urząd Gminy Elbląg

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: