Świąteczny turniej dla najmłodszych!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Świąteczny turniej dla najmłodszych!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Mikołajkowy Turniej Przedszkoli w Witkowie realizowano pod hasłem „WYCHOWANIE POPRZEZ SPORT – EDUKACJĄ JUTRA”. Na przedświątecznej zabawie dzieci spotkały się z władzami samorządowymi Gminy i Miasta Witkowo. Podsumowaniem wszystkich konkurencji było przeciąganie liny z drużyną Burmistrza Mariana Gadzińskiego, Rady Miejskiej oraz dyrektorów placówek oświatowych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Spotkanie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Czerniejewskiej w Witkowie. Już po raz XV w ten przedświąteczny czas przedszkolaki z całej Gminy brały udział w Mikołajkowym Turnieju. Wszystkim uczestnikom przyświecał jeden i ten sam cel – świetna zabawa.

Spotkanie rozpoczęło się przemarszem i prezentacją wszystkich uczestników turnieju. Zawodników prowadziły poczty z flagą gminy i flagą olimpijską.

Po odegraniu hejnału Gminy głos zabrał gospodarz imprezy Burmistrz Gminy i Miasta – Marian Gadziński, który powitał wszystkich zaproszonych gości, przybyłych rodziców, a przede wszystkim podziękował drużynom za przystąpienie do Turnieju. W swoim przemówieniu życzył uczestnikom osiągnięcia bardzo dobrych wyników oraz przypomniał, że pomimo sportowej rywalizacji, podstawowym celem Turnieju jest wspólna zabawa. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci z Przedszkola „Ochronka” im. Dzieciątka Jezus z Witkowa.

W tym roku udział w Turnieju wzięły grupy 3-4 latków, 5 latków oraz 6 latków. Podsumowaniem wszystkich konkurencji było przeciąganie liny z udziałem dzieci i ich opiekunów. Zespoły zmierzyły się z drużyną Burmistrza, Rady Miejskiej oraz dyrektorów placówek oświatowych.

Na zakończenie rozgrywek każde dziecko otrzymało słodkie upominki mikołajkowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie oraz Szkołę Podstawową im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie.

Imprezie towarzyszył kiermasz mikołajkowo-świąteczny przygotowany przez rodziców z Przedszkola Miejskiego „BAJKA”, podczas którego była możliwość zakupu ozdób choinkowych, zabawek i słodyczy. Ponadto odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, przygotowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkiego najlepszego oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Już teraz zapraszamy też na kolejny Turniej w przyszłym roku. Wesołych Świąt.

Opracowanie: Marlena Trzcińska, Urząd Gminy i Miasta w Witkowie

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: