Trzeźwy Umysł lubi sportową aktywność
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Trzeźwy Umysł lubi sportową aktywność
Czerwionka-Leszczyny, woj. śląskie

Tegoroczna kampania ZTU w Szkole Podstawowej w Palowicach przebiegła w duchu sportowej rywalizacji. W kwietniu odbył się I Szkolny Turniej Piłkarzyków, a w czerwcu sportowa impreza plenerowa. – Na zakończenie roku szkolnego wyróżniono twórców najciekawszych prac na konkurs ZTU. Na młodych sportowców i artystów czekały dyplomy i nagrody – opowiada Joanna Bujoczek-Kwoska, koordynator ZTU.

Organizatorami I Szkolnego Turnieju Piłkarzyków zostali uczniowie klasy szóstej: Nikodem Rapciak, Aleksander Portka, Seweryn Kluba i Przemysław Słupik wraz z koordynatorem Joanną Bujoczek-Kwoską.

Przygotowane zostały plakaty informacyjne dotyczące turnieju, regulamin, listy uczestników. Zgłosiło się 30 uczniów, chcących rywalizować o tytuł najlepszej drużyny w szkole.

Po zaciętych, pełnym emocji pojedynkach, najlepsi okazali się Kacper i Karol Knop. Bracia byli bezkonkurencyjni. Wicemistrzami szkoły zostali Mateusz Piecha i Bartosz Janużyk, zaś III miejsce zajęli Aleksander Portka i Nikodem Rapciak. Dla wszystkich zorganizowano poczęstunek, a dla najlepszych nagrody i dyplomy.

Jak co roku, w czerwcu odbyła się impreza plenerowa o charakterze sportowym, skierowana do całej społeczności szkolnej. W przebieg imprezy zaangażowani byli również wszyscy nauczyciele naszej szkoły, pod okiem wuefisty Grzegorza Formeli. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, osobno klasy młodsze i starsze, oddzielnie dziewczyny i chłopcy. Przygotowano konkurencje, w których każdy uczeń mógł się sprawdzić. W tym roku były to rzuty do kosza, piłeczką palantową oraz oponą. Skakano również w dal oraz strzelano piętą do bramki.

Po przejściu przez każdego ucznia przez wszystkie stanowiska, nastąpiło podliczenie punktów oraz wyłonienie najlepszych. Wśród dziewczyn zwyciężyły Wiktoria Posłuszny z klas młodszych oraz Oliwia Marks z klas starszych. Najlepsi wśród chłopców okazali się odpowiednio Mateusz Piecha i Aleksander Portka. Drugie miejsca zajęli: Wiktoria Portka, Miriam Rzyczniok, Bartosz Blinda oraz Mateusz Kaczmarczyk, zaś na trzeciej pozycji uplasowali się Paulina Sier, Dominika Szymik, Jakub Brzoza i Tomasz Nowak. Uczniowie ci otrzymali z rąk pana dyrektora nagrody.

W dniu zakończenia roku szkolnego wyróżniono uczniów, którzy stworzyli najciekawsze prace na konkurs kampanii „Na skrzydłach przyjaźni”. Jak zwykle powstały piękne, oryginalne prace, nad którymi niejednokrotnie pracowano przez wiele godzin w świetlicy szkolnej, pokazujące przyjaźń z wybraną postacią literacką. Dyplomy oraz nagrody otrzymali Agnieszka Bolik, Michalina Mosz, Wojciech Musioł, Zuzanna Grzegorzek, Emilia Łuczak i Maria Musioł. Wyróżnione zostały prace autorstwa Mai Czerneckiej, Elżbiety Sładek, Magdaleny Gamzy, Pauliny Sier, Alicji Kapsperczyk, Wiktorii Portki, Kacpra Knopa, Amelii Kałużny, Wiktorii Posłuszny, Amelii Wolnik, Wiktorii Szubert oraz Emilii Pawlas.

Tegoroczne przedsięwzięcia realizowane w ramach kampanii miały za cel promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie aktywności fizycznej i twórczej uczniów oraz integrację społeczności szkolnej. Cele zostały osiągnięte, dodatkowo towarzyszyły temu świetna zabawa i dobre humory, czego potwierdzeniem mogą być poniższe zdjęcia.

Autor: Joanna Bujoczek-Kwoska

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: