Burmistrz i przedszkolacy na turnieju ZTU
Witkowo, woj. wielkopolskie

Burmistrz i przedszkolacy na turnieju ZTU
Witkowo, woj. wielkopolskie

Okazją do spotkania władz samorządowych Gminy i Miasta Witkowo z najmłodszymi mieszkańcami gminy był XIV Mikołajkowy Turniej Przedszkoli. Podczas imprezy wręczano świąteczne upominki i składano sobie życzenia, reprezentacje odebrały także z rąk Burmistrza Mariana Gadzińskiego pamiątkowe puchary. Turniej stanowił też uwieńczenie kampanii ZTU i Odpowiedzialny Kierowca, do których przystąpiła Gmina i Miasto Witkowo.

Spotkanie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Witkowie rozpoczęło się przemarszem i prezentacją wszystkich uczestników turnieju. Zawodników prowadziły poczty sztandarowe z flagą Gminy Witkowo, flagą olimpijską, MIKOŁAJE i „ŚNIEŻYNKI”.

Po odegraniu hejnału Gminy Witkowo głos zabrał gospodarz turnieju Burmistrz Gminy i Miasta – Marian Gadziński, który powitał wszystkich zaproszonych gości, przybyłych rodziców i podziękował drużynom za przystąpienie do Turnieju. W swoim przemówieniu życzył uczestnikom osiągnięcia bardzo dobrych wyników oraz przypomniał, że pomimo sportowej rywalizacji, podstawowym celem Turnieju jest wspaniała zabawa. Na zakończenie Burmistrz złożył wszystkim serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Następnie delegacja dzieci z Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie z ulicy Jasnej złożyła na ręce Burmistrza drobny upominek wraz ze świątecznymi życzeniami. Burmistrz wręczył przedszkolakom odblaskowe kamizelki rowerowe zakupione w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Zaczęła się wspaniała zabawa, którą dopingowali rodzice, dziadkowie i pozostała część widowni. W części artystycznej wystąpiły dzieci z Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie z ulicy Jasnej, które zaprezentowały wspaniały pokaz wokalno-muzyczny pod kierunkiem Anny Gadzińskiej i Katarzyny Biegańskiej.

Po tym występie rozpoczęła się rywalizacja sportowa w poszczególnych grupach wiekowych. W każdej grupie wiekowej, w jednej z konkurencji występował dodatkowo rodzic.

Dzieciaki z grupy 3 – 4 latków rywalizowały w 5-iu konkurencjach takich jak : sadzenie ziemniaków, „dekorowanie choinki”, tor przeszkód, bieg z „piłką w czapce Mikołaja” i biegu slalomem z „bombką” .

Grupa 5 – latków miała do wykonania następujące zadania : wyścigi z przełożeniem szarfy, zbieranie „grzybków”, wyścig z butelkami plastikowymi w „tunelu”, biegu „przewróć – postaw” i literowanie wyrazu „MÓJ MIKOŁAJ”.

Najstarsza grupa 6 – latków wykonywała następujące zadania : „toczenie bombki w tunelu”, wyścig z „workiem i czapce Mikołaja”, przekładanie prezentów, bieg z piłkami oraz wyścig cyfr.

Na zakończenie wszystkie drużyny wraz z opiekunami przeciągały linę. Zespoły zmierzyły się z drużyną Burmistrza, którą tworzyli MIKOŁAJE, „ŚNIEŻYNKI”, radni Rady Miejskiej oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo. Zwycięzcami okazali się jednak bohaterowie tego szczególnego dnia, czyli najmłodsi mieszkańcy Gminy.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali od MIKOŁAJA – słodkie prezenty, a poszczególne reprezentacje z rąk Burmistrza Gminy i Miasta pamiątkowe puchary oraz talony na zakup sprzętu edukacyjno-sportowego. Ponadto każdy uczestnik Turnieju otrzymał okolicznościowy pamiątkowy medal ufundowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Witkowie.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych „MÓJ MIKOŁAJ 2016”. Rysunki wykonały dzieci z : Przedszkola OCHRONKI im. Dzieciątka Jezus w Witkowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie z ulicy Powstańców Wielkopolskich, Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie z ulicy Jasnej i Niepublicznego Przedszkola w Gorzykowie.

Kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Przedszkoli zakończyła się dużym sukcesem. Młodzi sportowcy mieli okazję do rywalizacji oraz doskonałej zabawy w gronie rówieśników, a wszyscy zgromadzeni widzowie w miłej atmosferze spędzili niedzielne popołudnie. Na następną, edycję Turnieju przyjdzie nam poczekać kolejny rok.

Dodatkowo w holu hali Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie zorganizowała kiermasz mikołajkowo-świąteczny, gdzie można było zakupić pamiątkowe świąteczne ozdoby i własne upieczone ciasta oraz napić się herbatki lub „małej czarnej”.

Celem imprezy była również realizacja głównych zadań związanych z udziałem Gminy i Miasta Witkowo w Ogólnopolskim Konkursie dla gmin : „GMINA WSPIERAJĄCA RODZINĘ”, pod nazwą : „MAMO, TATO BAW SIĘ ZE MNĄ”.

Niedzielny turniej był dobrą okazją do podsumowania dwóch ogólnopolskich kampanii społecznych, a mianowicie : „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” oraz „ODPOWIEDZIALNY KIEROWCA-2016”, do których przystąpiła Gmina i Miasto Witkowo. Dzięki rozdawanym materiałom informacyjnym, mieszkańcy zgromadzeni w hali widowiskowo – sportowej mogli poznać niebezpieczeństwa wynikające z prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz dowiedzieć się jak przeciwdziałać takim sytuacjom. Tegoroczna kampania pod hasłem „POD DOBRĄ OPIEKĄ” miała na celu wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych w zakresie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej /alkohol, papierosy, dopalacze/ poprzez prowadzenie zajęć, spotkań i konkursów profilaktycznych.

MIKOŁAJAMI w tym dniu byli : Urząd Gminy i Miasta, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie i Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Dekorację i wystrój hali wykonały Panie : Iwona Pelak, Dagmara Skrzypska i Małgorzata Napierała. Pomoc medyczną zapewniła Pani Marzena Rzymyszkiewicz, a wszystkie konkurencje przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie z Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego turnieju !!!

Informację opracował: Stanisław Antoszczyszyn

Fot.: Krzysztof Dziel, Marlena Trzcińska

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: