Z ZTU biegniemy, zdrowie zyskujemy!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Z ZTU biegniemy, zdrowie zyskujemy!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Z ZTU biegniemy, zdrowie zyskujemy! Na stadionie Miejskim i ulicach Witkowa odbyły się XVI Szkolne Biegi Uliczne. Witając uczestników, kampanijną imprezę otworzył Łukasz Scheffs, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie. W 22 rozegranych biegach wystartowało 468 zawodników.

Organizatorami byli: Urząd Gminy i Miasta, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Uczniowskie Kluby Sportowe oraz Dyrektorzy Placówek Oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo.

Głównym celem imprezy była popularyzacja biegów, jako najprostszej formy uprawiania sportu wśród uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów w myśl hasła : „WYNIK TO JEDNO, A UDZIAŁ TO DRUGIE”. Drugim celem imprezy była realizacja głównych celów kampanii profilaktycznej, czyli przeciwdziałanie bierności, bezradności i nudzie oraz zmniejszenie dostępności alkoholu dla dzieci i młodzieży w myśl hasła : „UŻYWKOM MÓWIMY NIE – BIEGOM TAK !!!”.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta w Witkowie – Łukasz Scheffs, który witając wszystkich zebranych powiedział między innymi : „Każdy organizator stawia sobie jakieś cele i myślę, że dzisiaj te cele zostały już osiągnięte. Jednym jest pogoda, idealna na bieganie, a drugim frekwencja. Tutaj nie jest najistotniejszy wynik, ale najważniejszym jest liczny udział, który tworzy pewną atmosferę i popularyzuje bieganie. Przykładem tego był tydzień temu organizowany I Uliczny Bieg „WITKOWSKA DYCHA”. Dzisiejsze zawody to też rywalizacja, dlatego życzę każdemu tego pierwszego miejsca. Jeszcze raz życzę wszystkim miłej zabawy. XVI Szkolne Biegi Uliczne uważam za otwarte”.

W XVI edycji biegów rywalizowano w kategorii : przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazjalne, oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

Łącznie w 22 rozegranych biegach wystartowało 468 zawodników.

Wyniki :

PRZEDSZKOLA :
rocznik 2011 i młodsi ch. 1. Adam Janiszewski 2. Damian Twardowski 3. Adam Małecki;
rocznik 2011 i młodsi dz. 1. Lena Pietrowicz 2. Maria Brzuśkiewicz 3. Nadia Pieczyńska;
rocznik 2010 chł. 1. Marcel Walczak 2. Sebastian Matczak 3. Filip Zaborniak;
rocznik 2010 dz. 1. Nadia Popławska 2. Anna Krzysztoń 3. Nadia Marmurowicz.

SZKOŁY PODSTAWOWE :
rocznik 2009 ch. 1.Eryk Adamczewski 2. Igor Paluch 3.Filip Kupaj;
rocznik 2009 dz. 1.Zuzanna Kudlińska 2. Amelia Kozica 3. Matylda Tomaszewska;
rocznik 2008 ch. 1.Kacper Szczepaniak 2. Kacper Baranowski 3. Kacper Spychała;
rocznik 2008 dz. 1.Oliwia Marmurowicz 2. Olga Siara 3. Maja Kuster;
rocznik 2007 ch. 1.Oliwier Janaszak 2. Dominik Woźniak 3. Borys Adamczewski;
rocznik 2007 dz. 1.Oliwia Plucner 2. Amelia Jankowska 3.. Julia Majchrzak;
rocznik 2006 ch. 1.Daniel Kapczyński 2.Kacper Krajniak 3. Arkadiusz Kossakowski;
rocznik 2006 dz. 1 Anna Osowska 2. Liwia Pieczyńska 3. Weronika Bączkowska;
rocznik 2005 ch. 1.Tomasz Jakubowski 2. Eryk Kerber 3. Jakub Nowak;
rocznik 2005 dz. 1.Dominika Bielak 2. Weronika Wabińska 3. Weronika Mierzejewska;
rocznik 2004 ch. 1.Bartosz Majorczyk 2. Mikołaj Wysocki 3. Kacper Napieralski;
rocznik 2004 dz. 1.Wiktoria Łuczyńska 2. Zuzanna Nowicka 3. Daria Jóźwiak.

GIMNAZJA :
rocznik 2003 ch. 1. Patryk Włodarczyk 2. Nikodem Blaszyński 3.Mateusz Szcześniak;
rocznik 2003 dz. 1. Ola Wendland 2. Olga Radacz 3. Klaudia Kerber;
rocznik 2002 ch. 1. Kacper Rewers 2. Sebastian Roszkowiak 3. Dawid Koziński;
rocznik 2002 dz. 1. Weronika Cieślicka 2. Kinga Chmiel 3. Joanna Woźniak;
rocznik 2001 ch. 1. Jakub Danisewicz 2. Krzysztof Spychała 3. Wojciech Monarcha;
rocznik 2001 dz. 1. Julia Kossakowska 2.Weronika Szcześniak 3. Katarzyna Bielak.

Ostatnim biegiem kończącym witkowskie zawody sportowe był bieg uczniów klasy II a wraz z wychowawcą klasy Pawłem Piniarskim. W biegu uczestniczyły także osoby niepełnosprawne Weronika i Wiktoria Kaźmierczak oraz Weronika Niedbała. Był to bieg w ramach realizacji projektu edukacyjnego realizowanego przez tych uczniów w miejscowym Gimnazjum im. Adama Borysa pt. “IGRZYSKA DLA KAŻDEGO”.

Zawodnicy, którzy zajęli sześć pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy, a dodatkowo trzech najlepszych – pamiątkowe koszulki. Wśród zawodników, którzy ukończyli bieg były losowane nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Zawodnicy otrzymali dodatkowo medale pocieszenia ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie oraz Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Atrakcją były nagrody główne ufundowane przez sponsorów które losowane były wśród wszystkich, którzy ukończyli bieg w poszczególnych kategoriach :

1/ w kategorii Przedszkola : Maskotkę – ufundowaną przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie – wylosowała Amelia Gozdalska z Przedszkola „BAJKOWY ŚWIAT” w Witkowie

2/ w kategorii klasy I – IIII szkół podstawowych : Rower – ufundowany przez Spółdzielnię Kółek Rolniczych w Witkowie – wylosowała Martyna Jagła z Szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie

3/ w kategorii klasy IV – VI szkół podstawowych : Rower – ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta w Witkowie – wylosowała Dominika Szczepańska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie

4/ w kategorii szkół gimnazjalnych : Rower – ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Witkowie – wylosował Adrian Pankowski z Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie.

Wszystkie dyplomy, medale i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego wręczali : Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta, radni Rady Miejskiej – Marian Walczak, Marek Biadasz, Marek Wiatrowski, Henryk Mucha i Tadeusz Śliwecki oraz Dyrektor OKSiR w Witkowie – Stanisław Rajkowski.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia imprezy, a szczególnie druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowie i funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Witkowie za fachowe zabezpieczenie trasy biegów. Nauczycielom wychowania fizycznego z Panem Pawłem Piniarskim na czele za przygotowanie zawodników i techniczne przeprowadzenie biegów, Panu Piotrowi Jóźwikowi za prowadzenie spikerki zawodów, Pani Marzenie Zielińskiej za opiekę medyczną, a Marcinowi Bosackiemu, Damianowi i Dawidowi Kokott za pilotowanie biegów ulicznych.

S.A

PRZEMOC BOLI 2016/2017

NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI! 2016/2017

RODZINA NA TAK! – NOWOŚĆ

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: