Kampanijna rozmowa z rodzicami
Praszka, woj. opolskie

Kampanijna rozmowa z rodzicami
Praszka, woj. opolskie

Kampanijna rozmowa z rodzicami! Na jedną z wywiadówek dla rodziców uczniów szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wierzbiu, Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Integracyjnego, przygotowano krótką kampanijna pogadankę, a także prezentację i film pt. „Dopalacze”.

Podczas spotkania rodziców poinformowano, że:

– w klasach I-III, IV-VI i gimnazjum zostały przeprowadzone zajęcia, które miały na celu uchronić uczniów przed błędami jakie mogą popełnić i ukazać jaką cenę można zapłacić – nawet ,,własne życie”.

– uczniowie chętnie pracowali, brali udział w rozmowach, a także wypełniali karty pracy, które zabierali do domu

– w gimnazjum przedstawiony został także film o dopalaczach i samookaleczeniach. „Myślę, że to co zobaczyli, lepiej niż rozmowa i mówienie co wolno, a czego nie, uświadomi im, że to co mogą stracić jest ważniejsze niż wszelkiego rodzaju używki i zachowania” – usłyszeli zebrani

– przeprowadzone zostały konkursy literacki, plastyczny i sportowy. Uczniowie, którzy wzięli udział nagrodzeni zostaną atrakcyjnymi nagrodami. Mają także szanse na zwycięstwo w Poznaniu, gdzie prace zostaną przesłane. Prace plastyczne uczniowie składali u Anny Świątek, a literackie u Lidii Orzeszyna

– na gazetkach szkolnych pojawiają się zdjęcia z realizacji konspektów tematycznych w klasach. Prace literacki i plastyczne, o ile będzie to możliwe ukażą się na gazetkach szkolnych, stronie internetowej i w naszej gazetce szkolnej pisanej przez uczniów naszego kółka dziennikarskiego ,,S.O.S – Sami o szkole”

Następnie rodzice obejrzeli przygotowaną prezentację, pt ,,Troszczę się o Ciebie” oraz ,,Dobra opieka daje moc”. Po prezentacji puszczony został film o dopalaczach. Końcowe słowo po przeprowadzonych warsztatach zabrał Pan Dyrektor, który wspomniał, że miał przyjemność kiedyś widzieć i rozmawiać z osobą uzależnioną, wspomniał iż jest to straszne przeżycie dla takiego człowieka, jak również jego bliskich.

Po zakończeń części formacyjnej rodzice rozchodząc się na spotkania z wychowawcami zabierali ulotki informacyjne, zainteresowanie było dość duże. Toczyły się także dyskusje między rodzicami, a także rodzicami i wychowawcami.

Autor: Anna Świątek, koordynator ZTU

PRZEMOC BOLI 2016/2017

NARKOTYKI? TO MNIE NIE KRĘCI! 2016/2017

RODZINA NA TAK! – NOWOŚĆ

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

  • Nowe oferty wiosna-lato 2024
    Zachęcamy do zapoznania się z nowymi ofertami profilaktycznymi, które przygotowaliśmy na okres wiosenno-letni.
  • Konkurs fotograficzny – wysyłka nagród
    Informujemy, że wysyłka nagród przyznanych w konkursie “W zdrowym ciele zdrowy duch” zostanie zrealizowana do końca lutego 2024.
  • Konkurs fotograficzny – wyniki
    Poniżej prezentujemy wyniki konkursu fotograficznego pn. “W zdrowym ciele, zdrowy duch”, który został zorganizowany w ramach kampanii ZTU 2023.

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach programu Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2024


Regulaminy 2024


Lista laureatów ZTU 2023


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: