Trzeźwy umysł za kierownicą!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Trzeźwy umysł za kierownicą!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Trzeźwy umysł za kierownicą! Uczniowie z IVc w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 wraz z opiekunami wzięli udział w kolejnej edycji kampanii Odpowiedzialny Kierowca.

Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji, a ściślej mówiąc z dzielnicowym Łukaszem Spiechowiczem, uczniowie jedynki apelowali do zatrzymanych do kontroli kierowców, aby zachowali trzeźwy umysł i nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu i innych środków odurzających.

Ponadto wręczali ulotki profilaktyczne oraz odblaski z napisem „Odpowiedzialny Kierowca”, życzyli też wszystkim kierowcom i pasażerom szerokiej drogi.

Mieliśmy okazję usłyszeć, że takie przedsięwzięcia są bardzo potrzebne, gdyż mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Opracowała: Anna Frąckowiak

Odpowiedzialny Kierowca 2016

RODZINA NA TAK! – NOWOŚĆ

ALKOHOL I PAPIEROSY

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: