Międzynarodowy sukces uczestników ZTU!
Luzino, woj. pomorskie

Międzynarodowy sukces uczestników ZTU!
Luzino, woj. pomorskie

W rozgrywanym w Austrii turnieju Danube Challenge Cup zawodnicy GOSRiT/el professional Luzino zajęli 3 miejsce – Mecze rozgrywano w 5 kategoriach wiekowych, w zawodach uczestniczyło ponad 50 zespołów z 10 krajów. Dla luzińskich piłkarzy turniej był dużym przeżyciem, osiągnęli znakomity wynik – relacjonuje Piotr Klecha, Dyrektor GOSRIT Luzino.

Sukcesem zakończył się udział GOSRiT/el professional Luzino w Turnieju Danube Challenge Cup, który odbył się w dniach 13-16 maja w Austrii w miejscowości Gerasdorfi k. Wiednia. Podopieczni trenerów Pawła Radeckiego i Rafała Kaczmarczyka w mocno międzynarodowym gronie w regulaminowym czasie nie przegrali żadnego meczu i zakończyli zawody na wysokim 3 miejscu, przegrywając walkę o awans do wielkiego finału z późniejszymi triumfatorami FŠ Mareka Hamšíka (Słowacja) po serii rzutów karnych.

RODZINA NA TAK! – NOWOŚĆ

Odpowiedzialny Kierowca 2016

ALKOHOL I PAPIEROSY

W pierwszym dniu Turnieju nasi zawodnicy w fazie grupowej, mimo kilku dogodnych sytuacji, po twardym meczu, zremisowali 0-0 z FK Kumanovo-Eurosport (Macedonia), w drugim ponownie zremisowaliśmy, tym razem 1-1 ze słowackim ŠK Žolík Malacky. Trzeci mecz zakończył się pierwszym zwycięstwem i to z gospodarzami SV Gerasdorf / St. (Austria) 2-1. W ostatnim meczu grupowym do awansu do najlepszej czwórki zawodów wystarczał nam remis z ZKS Unia Tarnów . Taki też wynik padł w tym meczu, dzięki czemu awansowaliśmy do półfinału.

W drugim dniu nasz zespół rozpoczął rywalizacje od meczu z FŠ Mareka Hamšíka (Słowacja). Stawką tej rywalizacji był awans do wielkiego finału. Mecz ten lepiej zaczął GOSRiT, kiedy to po golu najlepszego naszego zawodnika, Berteckiego wyszliśmy na prowadzenie. Niestety chwile później Słowacy zdołali wyrównać po bramce z rzutu karnego zbyt pochopnie odgwizdanego przez arbitra. Do końca spotkania mimo kilku okazji żaden zespół nie zdobył już bramki i o awansie do finału zdecydować miała seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali zawodnicy FŠ Mareka Hamšíka i to oni awansowali do finału.

Naszej drużynie pozostała walka o najniższy stopień podium z Unią Tarnów, z która spotkaliśmy się już w fazie grupowej. To spotkanie lepiej zagrali luzińscy zawodnicy, ale brakowało skuteczności i po bezbramkowym remisie o miejscu medalowym ponownie zdecydowały rzuty karny. Tym razem „11” lepiej wykonywali nasi zawodnicy, którym dwoma znakomitymi interwencjami pomógł bramkarz Miłosz Gruba i to GOSRiT w tym mocno obsadzonym turnieju zajął 3 miejsce co należy uznać za wielki sukces naszej drużyny

Warto dodać, że w całym turnieju, rozgrywanym w 5 kategoriach wiekowych, uczestniczyło ponad 50 zespołów z 10 krajów co dla luzińskich piłkarzy było dużym przeżyciem. Oprócz rywalizacji sportowej nasi zawodnicy mieli czas na zwiedzanie pobliskiego Wiednia, który zrobił na wszystkich wielkie wrażenie

Kolejność końcowa: 1. FŠ Mareka Hamšíka (Słowacja), 2. Hegyvidék UFC (Węgry), 3. GOSRiT Luzino (Polska), 4. ZKS Unia Tarnów (Polska), 5-10. SV Gerasdorf /St. (Austria), FK Kumanovo-Eurosport (Macedonia), ŠK Žolík Malacky (Słowacja), SV Wals-Grünau (Austria), TJ Sokol Družba Suchdol (Austria), Unia Tranów 2 (Polska).

Autor: Piotr Klecha

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: