Kampania to także dobra zabawa z burmistrzem!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Kampania to także dobra zabawa z burmistrzem!
Witkowo, woj. wielkopolskie

Kampania to także dobra zabawa z burmistrzem! Na XIII Mikołajkowym Turnieju Przedszkoli władze samorządowe spotkały się z najmłodszymi mieszkańcami. – Podczas turnieju podsumowaliśmy udział w kampaniach ZTU oraz Odpowiedzialny Kierowca – zaznacza Marlena Trzcińska.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

– Zabawę rozpoczęliśmy od przemarszu, a wszystkich uczestników powitał burmistrz Krzysztof Szkudlarek. Na zakończenie rywalizacji, w którą włączono także rodziców, zespoły zmierzyły się z drużyną burmistrza w przeciąganiu liny. Podczas turnieju podsumowaliśmy również udział w kampaniach Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz Odpowiedzialny Kierowca – mówi Marlena Trzcińska.

XIII Mikołajkowy Turniej Przedszkoli, który odbył się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Witkowie, rozpoczęto przemarszem i prezentacją wszystkich uczestników. Zawodników prowadziły poczty sztandarowe z flagą Gminy Witkowo, flagą olimpijską, MIKOŁAJE i „ŚNIEŻYNKI”.

Po odegraniu hejnału Gminy Witkowo głos zabrał gospodarz turnieju Burmistrz Gminy i Miasta – Krzysztof Szkudlarek, który powitał wszystkich zaproszonych gości, przybyłych rodziców i podziękował drużynom za przystąpienie do Turnieju. W swoim przemówieniu życzył uczestnikom osiągnięcia bardzo dobrych wyników oraz przypomniał, że pomimo sportowej rywalizacji, podstawowym celem Turnieju jest dobra zabawa. Na zakończenie burmistrz złożył wszystkim serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Następnie delegacja dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie złożyła na ręce burmistrza drobny upominek wraz ze świątecznymi życzeniami.

Zaczęła się wspaniała zabawa, którą dopingowali rodzice, dziadkowie i pozostała część widowni. W części artystycznej wystąpiły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, które pod kierunkiem Elżbiety Skudzawskiej, Elżbieta Kowalskiej i Justyna Szcześniak zaprezentowały wspaniały pokaz taneczny.

Po tym wstępie rozpoczęła się rywalizacja sportowa w poszczególnych grupach wiekowych. W każdej grupie wiekowej, w jednej z konkurencji występował dodatkowo rodzic.

Dzieciaki z grupy 3 – 4 latków rywalizowały w 5-iu konkurencjach takich jak : sadzenie ziemniaków, szybkobiegacz, tor przeszkód, bieg ze „skaczącą piłką z uchwytami” i biegu rekreacyjnym.

Grupa 4–5-latków miała do wykonania następujące zadania: wyścigi z przełożeniem szarfy, zbieranie „grzybków”, wyścig z butelkami plastikowymi pod materacem, skoki na „skaczącej piłce z uchwytami” i literowanie wyrazu „MÓJ MIKOŁAJ”.

Najstarsza grupa 5–6-latków wykonywała następujące zadania: „toczenie bombki pod materacem”, wyścig z „workiem Mikołaja”, rywalizowała na hulajnodze i skokach na „skaczącej piłce z uchwytami” oraz wyścigu liczb. Na zakończenie wszystkie drużyny wraz z opiekunami przeciągały linę. Zespoły zmierzyły się z drużyną Burmistrza, którą tworzyli MIKOŁAJE, „ŚNIEŻYNKI”, radni Rady Miejskiej oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy i Miasta Witkowo.

Zwycięzcami okazali się jednak bohaterowie tego szczególnego dnia, czyli najmłodsi mieszkańcy Gminy.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali od MIKOŁAJA – słodkie prezenty, a poszczególne reprezentacje z rąk Burmistrza Gminy i Miasta pamiątkowe puchary oraz talony na zakup sprzętu edukacyjno-sportowego. Ponadto każdy uczestnik Turnieju otrzymał okolicznościowy pamiątkowy medal.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych „MÓJ MIKOŁAJ 2015”. Rysunki wykonały dzieci z : Przedszkola OCHRONKI im. Dzieciątka Jezus w Witkowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie, Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie z ulicy Powstańców Wielkopolskich, Przedszkola Miejskiego „BAJKA” w Witkowie z ulicy Jasnej i Niepublicznego Przedszkola w Gorzykowie.

Kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Przedszkoli zakończyła się dużym sukcesem. Młodzi sportowcy mieli okazję do rywalizacji oraz doskonałej zabawy w gronie rówieśników, a wszyscy zgromadzeni widzowie w miłej atmosferze spędzili niedzielne popołudnie. Na następną, edycję Turnieju przyjdzie nam poczekać kolejny rok.

Turniej był również dobrą okazją do podsumowania dwóch ogólnopolskich kampanii społecznych, a mianowicie: Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz Odpowiedzialny Kierowca, do których przystąpiła Gmina i Miasto Witkowo. Dzięki materiałom profilaktycznym mieszkańcy zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej mogli poznać niebezpieczeństwa wynikające z prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i narkotyków oraz dowiedzieć się, jak przeciwdziałać takim sytuacjom.

MIKOŁAJAMI w tym dniu byli : Urząd Gminy i Miasta, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie. Dekorację wykonały Agnieszka Staszak, Katarzyna Biegańska i Małgorzata Napierała. Pomoc medyczną zapewniła Elżbieta Dominiak, a konkurencje przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego oraz uczniowie z Gimnazjum im. Adama Borysa w Witkowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego turnieju!

Tekst i zdjęcia: Marlena Trzcińska

Relację nadesłał Krzysztof Dziel z Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: