ZTU to nasze bezpieczeństwo!
Hrubieszów, woj. lubelskie

ZTU to nasze bezpieczeństwo!
Hrubieszów, woj. lubelskie

ZTU to nasze bezpieczeństwo! ZSM nr 1 w Hrubieszowie zaprosił przedstawicieli policji i straży miejskiej, by promować bezpieczne zachowania w szkole. Wydarzenie było kontynuacją kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w szkole.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Pod koniec października uczniowie klas 4a, 4b oraz 4c wzięli udział w miniwykładach profilaktycznych zorganizowanych w ramach programu „Jestem bezpieczny”. Do szkoły przybyli: Jarosław Karkuszewski – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie oraz Krzysztof Hajkiewicz ze straży miejskiej.

Czwartoklasiści utrwalili sobie wiadomości z zakresu bezpiecznego zachowania w różnych okolicznościach życia codziennego, np. w drodze do szkoły, w szkole, w kontakcie z nieznajomymi oraz w kontakcie z groźnym psem.

Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne, które pozwolą im na głębienie zdobytej na zajęciach wiedzy. Wydarzenie zorganizowała pedagog Marta Kuczyńska.

Materiał nadesłała koordynatorka kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł Marta Kuczyńska.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: