ZTU ma bogaty program profilaktyczny!
Ustka (gmina), woj. pomorskie

ZTU ma bogaty program profilaktyczny!
Ustka (gmina), woj. pomorskie

ZTU ma bogaty program profilaktyczny! Zaangażowani w realizację kampanijnych zadań uczniowie klas IV–VI ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie na pewno nie narzekali na brak interesujących inicjatyw, dających możliwość przyjemnego spędzenia wolnego czasu. – Była wycieczka rowerowa, zajęcia taneczne oraz wyjazd na basen. Kampanię zakończyliśmy balem andrzejkowym połączonym ze zdrowym poczęstunkiem – opowiadają koordynatorzy.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

 

W ramach realizacji założeń programu uczniowie wraz z wychowawcami zaangażowali się w konkursy przeprowadzone na terenie szkoły. Zorganizowano mecze piłki siatkowej połączone z turniejem wiedzy na temat tej dyscypliny sportowej. Przeprowadzono liczne zajęcia profilaktyczne. Promowano zdrowy tryb życia.

W ramach wydarzeń profilaktycznych zorganizowano wycieczkę rowerową po okolicy, wyjazd na basen w Jarosławcu, Dzień Dziecka na sportowo i spotkanie z dietetykiem dla dzieci i rodziców. Przeprowadzono także lekcje wychowania fizycznego z instruktorem fitnessu.

Uwrażliwiano również dzieci na potrzeby innych. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę nakrętek dla Fundacji „Nadzieja” w Słupsku. W ramach lekcji wychowawczych przeprowadzono zajęcia mające na celu uświadomienie małych ludzi jakie zagrożenia czekają na nich podczas spędzania wolnego czasu poza szkołą. Zorganizowano zajęcia taneczne jako alternatywę spędzania czasu wolnego.

Przeprowadzano systematyczną pedagogizację rodziców. Podczas zebrań wychowawcy mówili o tym, jak pomagać dzieciom, w jaki sposób organizować im czas wolny. Rozmawiano również o przemowach wobec dzieci. Zachęcano do wspólnego spędzania czasu w sposób zdrowy i aktywny.

Kampania zakończyła się 30 listopada 2015 r. wspólnym balem andrzejkowym połączonym ze zdrowym poczęstunkiem dla dzieci.

Autor: Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: