ZTU ma bogaty program profilaktyczny!
Ustka (gmina), woj. pomorskie

ZTU ma bogaty program profilaktyczny!
Ustka (gmina), woj. pomorskie

ZTU ma bogaty program profilaktyczny! Zaangażowani w realizację kampanijnych zadań uczniowie klas IV–VI ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie na pewno nie narzekali na brak interesujących inicjatyw, dających możliwość przyjemnego spędzenia wolnego czasu. – Była wycieczka rowerowa, zajęcia taneczne oraz wyjazd na basen. Kampanię zakończyliśmy balem andrzejkowym połączonym ze zdrowym poczęstunkiem – opowiadają koordynatorzy.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

 

W ramach realizacji założeń programu uczniowie wraz z wychowawcami zaangażowali się w konkursy przeprowadzone na terenie szkoły. Zorganizowano mecze piłki siatkowej połączone z turniejem wiedzy na temat tej dyscypliny sportowej. Przeprowadzono liczne zajęcia profilaktyczne. Promowano zdrowy tryb życia.

W ramach wydarzeń profilaktycznych zorganizowano wycieczkę rowerową po okolicy, wyjazd na basen w Jarosławcu, Dzień Dziecka na sportowo i spotkanie z dietetykiem dla dzieci i rodziców. Przeprowadzono także lekcje wychowania fizycznego z instruktorem fitnessu.

Uwrażliwiano również dzieci na potrzeby innych. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę nakrętek dla Fundacji „Nadzieja” w Słupsku. W ramach lekcji wychowawczych przeprowadzono zajęcia mające na celu uświadomienie małych ludzi jakie zagrożenia czekają na nich podczas spędzania wolnego czasu poza szkołą. Zorganizowano zajęcia taneczne jako alternatywę spędzania czasu wolnego.

Przeprowadzano systematyczną pedagogizację rodziców. Podczas zebrań wychowawcy mówili o tym, jak pomagać dzieciom, w jaki sposób organizować im czas wolny. Rozmawiano również o przemowach wobec dzieci. Zachęcano do wspólnego spędzania czasu w sposób zdrowy i aktywny.

Kampania zakończyła się 30 listopada 2015 r. wspólnym balem andrzejkowym połączonym ze zdrowym poczęstunkiem dla dzieci.

Autor: Szkoła Podstawowa w Gąbinie

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: