Władze gminy wspierają inicjatywy ZTU!
Brudzew, woj. wielkopolskie

Władze gminy wspierają inicjatywy ZTU!
Brudzew, woj. wielkopolskie

Przy udziale wójta gminy Brudzew oraz GKRPA, w ramach kampanii ZTU zorganizowano Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych z terenu Gminy Brudzew. Na zakończenie zastępca wójta Paweł Jacaszek wręczał drużynom pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Ideą turnieju było odciąganie młodych ludzi od używek.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

– Uczestnicy pokonywali też tor przeszkód i wykonywali strzał na bramkę z założonymi alkogoglami – wspominają o przeprowadzonym ku przestrodze ćwiczeniu organizatorzy.

Siedem drużyn, trzy żeńskie i cztery męskie, rywalizowały między sobą na kompleksie boisk sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” przy ulicy Piaski w Brudzewie podczas tegorocznego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych z terenu Gminy Brudzew z okazji Dnia Dziecka.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i młodzieży z Gminy Brudzew, Wójt Gminy Brudzew, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i animatorzy sportu Gminy Brudzew – Paweł Bednarczyk i Maciej Szurgot, w ramach Ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł zorganizowali Turniej Piłki Nożnej dla uczniów Szkół Podstawowych z okazji Dnia Dziecka.

Celem turnieju była popularyzacja dyscypliny sportowej jaką jest piłka nożna wśród dziewcząt i chłopców, oraz propagowanie aktywnych form spędzanie czasu wolnego, co prowadzi do wzmacniania czynników chroniących młode organizmy przed uzależnieniami jakimi są alkohol, papierosy i narkotyki.

Turniej otworzył Zastępca Wójta Gminy Brudzew Paweł Jacaszek.

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców z terenu naszej gminy. W kategorii dziewcząt rywalizowały między sobą zawodniczki z Szkoły Podstawowej w Brudzewie, Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach i Szkoły Podstawowej w Koźminie z Filią w Krwonach. Natomiast w kategorii męskiej rywalizowały cztery drużyny, dwie reprezentowały Szkołę Podstawową w Brudzewie I i II zespół oraz po jednej ze Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach i Szkoły Podstawowej w Koźminie z Filią w Krwonach

W drużynie mogło wystąpić maksymalnie 10 zawodniczek lub zawodników, a w wyjściowym składzie zagrać mogło 5 piłkarzy + bramkarz. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdy” a czas gry wynosił 2 x 7 minut dla dziewcząt i 2 x 10 dla chłopców.

Wszystkim rozegranym meczom towarzyszyła ogromna sportowa rywalizacja i zaciętość piłkarska rozgrywana w duchu fair play.

W turnieju dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Galewie z Filią w Chrząblicach osiągając następujące wyniki: SP Brudzew – SP Galew 0:1 SP Galew – SP Koźmin 0:0, SP Koźmin – SP Brudzew 0:0.

Ostateczna kolejność turnieju dziewcząt: I mce – SP Galew z Filią w Chrząblicach (4 pkt, 1:0 bramki), II mce – SP Koźmin z Filią w Krwonach (2 pkt, 0:0 bramki), III mce – SP w Brudzew (1 pkt, 0:1 bramki).

W kategorii chłopców najlepsi okazali się chłopcy z II zespołu Szkoły Podstawowej w Brudzewie. A oto wyniki rywalizacji chłopców: SP Brudzew I – SP Brudzew II 1:3, SP Brudzew I – SP Koźmin 3:1, SP Brudzew I – SP Galew 2:2, SP Brudzew II – SP Koźmin 6:1, SP Brudzew II – SP Galew 1:0, SP Galew – SP Koźmin 2:0.

Klasyfikacja końcowa: I mce – SP Brudzew II zespół (9 pkt, 10:2 bramki), II mce – SP Galew z Filią w Galewie (4 pkt, 4:3 bramki), III mce – SP Brudzew I zespół (4 pkt, 6:6 bramki), IV mce – SP Koźmin z Filią w Krwonach (0 pkt, 2:11 bramki).

Podczas trwania rozgrywek każdy z uczestników turnieju mógł przejść tor przeszkód lub wykonać strzał na bramkę z rzutu karnego, zakładając na oczy akogogle, które, służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego u człowieka po spożyciu alkoholu.

Na zakończenie turnieju każda z drużyn otrzymała z rąk Zastępcy Wójta Gminy Brudzew Pawła Jacaszka pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł każdy z uczestników turnieju otrzymał słodki upominek i pamiątkowy dyplom za twórcze i aktywne zaangażowanie się w XV edycji ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej promujący kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Materiał nadesłał Piotr Wotalski.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: