W trosce o bezpieczeństwo!
Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie

W trosce o bezpieczeństwo!
Włocławek, woj. kujawsko-pomorskie

W program kampanii ZTU w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jan Długosza we Włocławku świetnie wpisało się spotkanie z przedstawicielem straży miejskiej pod hasłem „W trosce o bezpieczeństwo uczniów”.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

W trosce o bezpieczeństwo uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. J. Długosza we Włocławku odbyło się spotkanie z strażniczką straży miejskiej Mariolą Łojewską.

– Pani strażnik doradzała, jak zachować się w kontakcie z obcą osobą i być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego, zwracając szczególną uwagę na konieczność noszenia odblasków – relacjonuje koordynatorka ZTU Bożena Sobierajska.

Pani strażnik przeprowadziła dwie prelekcje pierwszą dla kl. IV-V, drugą dla klas I- III. W interesujący sposób przybliżyła uczniom zasady bezpieczeństwa – jak zachować się kiedy kontaktuje się z nami osoba nieznana; kiedy częstuje nas np. cukierkami; jej wygląd budzi zaufanie oraz kiedy ktoś nieznajomy puka do drzwi. Przestrzegała jak zachować się względem psa niczyjego. Omówiła także zasady poruszania się pieszych o zmroku i w czasie złej pogody. Zwróciła szczególną uwagę na odblaski, które pozwalają że jesteśmy widoczni przez innych uczestników ruchu drogowego.

Uczniowie mieli okazję też zapoznać się z tubą, która porównawczo pokazywała jak wielka jest różnica, kiedy kierowca jedzie po ciemku i świecąc światłami, ma przed sobą kogoś z odblaskiem lub bez.

Spotkanie ze strażą miejską było kontynuacją kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w szkole.

Relację opracowała Bożena Sobierajska, szkolna koordynatorka kampanii ZTU.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2023


Regulaminy 2023


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: