Radość i zabawa z kampanią!
Brudzew, woj. wielkopolskie

Radość i zabawa z kampanią!
Brudzew, woj. wielkopolskie

Radość i zabawa z kampanią! Dzień Dziecka w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Brudzewie przebiegał pod hasłem „Zdrowe zagranie”. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w niezwykłych zabawach połączonych z dobrą muzyką.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Zdrowe zagranie”, cała społeczność szkolna uczestniczyła w niezwykłych zabawach, połączonych z dobrą muzyką. Impreza zorganizowana została w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

W trakcie zabawy promowano zdrowy styl życia, sport jako alternatywę wobec patologii, a także potrzebę przeciwdziałania uzależnieniom i negatywnym skutkom stosowania przemocy. Uczniowie podczas wspólnej zabawy brali udział w wielu zmaganiach rekreacyjno-sportowych prowadzonych przez animatorów Fundacji Grupa T. Wielką atrakcją była możliwość korzystania z urządzeń pneumatycznych, które zaspakajały wzmożoną ruchliwość dzieci. Oprócz tego były szalone pląsy przy muzyce, nauka tańca i układów tanecznych przy największych tanecznych hitach, gigagra planszowa z gigantyczną kostką, pokaz megabaniek mydlanych oraz wyścigi konne i dojenie krowy.

Realizacja zadania pozwoliła na poszerzenie wiedzy uczniów na temat uzależnień i promowania aktywnego trybu życia oraz tworzenia miłej i przyjaznej atmosfery podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Za udział w zabawie uczniowie nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Wszyscy bawili się wyśmienicie, było wesoło i bezpiecznie.

Materiał nadesłał Piotr Wotalski.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: