Przyjęcie urodzinowe na zajęciach ZTU!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Przyjęcie urodzinowe na zajęciach ZTU!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Na zajęciach socjoterapeutycznych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Oddziałami Integracyjnymi w Nowej Soli, w niezwykle życzliwej atmosferze, odbyło się przyjęcie urodzinowe. – Celem zajęć jest kształtowanie umiejętności społecznych. Uczestnicy bardzo zaangażowali się w przygotowanie smakołyków i występu muzycznego – relacjonuje koordynator ZTU Mariusz Porębski.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Istotne w procesie socjoterapii są formy aktywności uczestników zajęć, dlatego pomysł z urodzinami był strzałem w dziesiątkę. Najważniejszą informacją było to, że pomysł zorganizowania uroczystości wypłynął od grupy.

Każdy z uczestników zaangażował się w przyjęcie urodzinowe i był odpowiedzialny za jego realizację. Na urodzinach nie zabrakło smakowitych ciast, napojów, herbaty, była nawet muzyka i występ Oskara, który grał na keyboardzie. Panowała miła i ciepła atmosfera.

Celem realizacji takich zajęć było kształtowanie umiejętności społecznych, a także umożliwienie poprawnego i twórczego porozumiewania się w różnych sytuacjach. Dzięki zajęciom zrealizowanym w niecodziennej formie, uczniowie przeżyli pozytywne doświadczenia w grupie, bardziej się zintegrowali i wytworzyło się w nich poczucie wspólnotowości. – Zajęcia pozwoliły na osiągnięcie porozumienia między osobami kompletnie różnymi, obcymi – dodaje koordynator.

Relację sporządził Mariusz Porębski, koordynator kampanii ZTU w PSP nr 2 w Nowej Soli.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: