Na imprezach ZTU świetnie się bawimy!
Wejherowo (gmina), woj. pomorskie

Na imprezach ZTU świetnie się bawimy!
Wejherowo (gmina), woj. pomorskie

Na imprezach ZTU świetnie się bawimy! – Udziałem w kampanii ZTU chcieliśmy zainteresować całe rodziny, bo jak co roku kampania cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych uczestników – opowiada nauczycielka Lucyna Lessnau w Samorządowej Szkole Podstawowej Im. J. Wejhera w Górze.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

W roku szkolnym 2014/ 2015 po raz kolejny włączyliśmy się do kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, tym razem pod hasłem „Razem lepiej”.

Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne na temat „Warto pomagać”. Natomiast uczniowie klas IV – VI brali udział w konkursie literackim „Warto pomagać”.

Nauczyciele klas I – VI na zajęciach przeprowadzili z uczniami miniwykład na temat wartości płynących z pomocy innym jak również uświadomili uczniom, że warto prosić o pomoc innych. W szkole zorganizowaliśmy czas na wspólną zabawę z rodzicami podczas zajęć sportowych .

W ramach kampanii rozdano rodzicom ulotki z kampanii ZTU. Odbył się także tradycyjnie festyn rodzinny, na którym dzieci wraz z rodzicami brały udział w biegu patrolowym oraz w konkurencjach rodzinnych: skoki w workach, narty wieloosobowe, skoki przez sznur, jazda na rowerze, rzut do celu, kręgle.

Jak co roku zajęcia związane z kampanią ZTU cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, jak i rodziców.

Relację przygotowała Lucyna Lessnau z Samorządowej Szkoły Podstawowej Im. J. Wejhera w Górze.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: