Materiały profilaktyczne ZTU rozwijają naszych uczniów!
Kołobrzeg (gmina), woj. zachodniopomorskie

Materiały profilaktyczne ZTU rozwijają naszych uczniów!
Kołobrzeg (gmina), woj. zachodniopomorskie

Materiały profilaktyczne ZTU rozwijają naszych uczniów! – Materiały ZTU trafiły do uczniów, nauczycieli i rodziców z Zespołu Szkół w Drzonowie dzięki współpracy z GKRPA w Kołobrzegu. Wykorzystując je opiekunowie przeprowadzili zajęcia, które pozwoliły na rozwijanie motywacji do współdziałania oraz chęci udzielania i przyjmowania pomocy – opowiada koordynator Agnieszka Tułaza.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Wychowankowie Zespołu Szkół w Drzonowie po raz siódmy wzięli udział w kampanii edukacyjnej Zachowaj Trzeźwy Umysł pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Komendanta Głównego Policji. Za udział w konkursach ZTU pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało ciekawe nagrody, które wręczono na uroczystym apelu – dodaje koordynatorka.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – VI naszej szkoły wzięli udział w konkursach, których celem była promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz dostarczenie wiedzy z zakresu szkodliwości wszelkich uzależnień. W ramach kampanii ZTU w szkole podstawowej przeprowadzono ogólnoszkolne biegi sztafetowe, kwiz „Zdrowe zagranie”, którego tematem była siatkówka oraz konkurs plastyczno-literacki „Warto pomagać” – zadaniem uczniów było narysowanie lub opisanie, dlaczego warto pomagać i jak można to zrobić. Prace konkursowe zostały wysłane do organizatora konkursu. Pięcioro uczniów naszej szkoły otrzymało ciekawe nagrody, które wręczono na uroczystym apelu.

Uczniowie gimnazjum, wzięli udział w zawodach sportowych na szczeblu gminnym – Wielobój gier zespołowych. Zawody są cykliczną imprezą sportową organizowaną dla uczniów szkół gimnazjalnych naszej gminy przez nauczycieli wychowania fizycznego – Joannę Sadowską-Mirecką oraz Radosława Rasztubowicza i Dariusza Pietrzykowskiego. Uczniowie Społecznego Gimnazjum w Dźwirzynie oraz Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Drzonowie rywalizowali w czterech grach zespołowych – piłce nożnej, piłce siatkowej, piłce ręcznej i piłce koszykowej.

Głównym celem imprezy było promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla młodzieży zachowań prospołecznych jako alternatywy wobec patologii, szczególnie picia alkoholu, palenia papierosów, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy. Zawody sportowe były niezwykle wyrównane, uczniowie obu szkół walczyli zacięcie i w duch walki fair play, do ostatniego meczu nie było można jednoznacznie stwierdzić która szkoła zwycięży. Ostatecznie puchar za zwycięstwo powędrował do uczniów gimnazjum z Drzonowa.

Wszyscy uczniowie gimnazjum wzięli udział w internetowym konkursie „Zagrywka w punkt”, który polegał na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pięć podchwytliwych pytań, dotyczących piłki siatkowej.

Podczas godzin wychowawczych opiekunowie wszystkich klas Zespołu Szkół, wykorzystali materiały profilaktyczne. Zajęcia pozwoliły na rozwijanie motywacji do współdziałania z innymi oraz chęć udzielania i przyjmowania pomocy.

Wszystkie materiały niezbędne do przeprowadzenia kampanii zostały w całości sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Kołobrzeg.

Opracowanie sporządziła pedagog szkolny Agnieszka Tułaza.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: