Mamy nadzieję na dalszą współpracę
Bielsko-Biała, woj. śląskie

Mamy nadzieję na dalszą współpracę
Bielsko-Biała, woj. śląskie

Miasto Bielsko-Biała już po raz ósmy z rzędu uczestniczyło w 2015 r. w Zachowaj Trzeźwy Umysł. Do kampanii przystąpiły 22 szkoły podstawowe i gimnazjalne publiczne oraz niepubliczne. – Mamy nadzieję na dalszą współpracę – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

Dla koordynatorów szkół przystępujących do kampanii zorganizowano w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej spotkanie informacyjne, podczas którego otrzymali instrukcje do przeprowadzenia kampanii oraz pakiety materiałów profilaktycznych dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Materiały kampanii służyły szkołom do realizacji przewidzianych w programie kampanii konkursów i zajęć profilaktyczno-terapeutycznych, sportowo-rekreacyjnych, artystycznych, kulturalnych, informatycznych i świetlicowych.

Na przykład w Szkole Podstawowej nr 38 w Bielsku-Białej zrealizowano: konkurs ulotkowy „Zdrowe zagranie”, konkurs plastyczno-literacki „Warto pomagać”, kilku uczniów klas 4–6 zadeklarowało udział w konkursie fotograficznym „Tekturowy ludzik”. Ulotki profilaktyczne zostały wykorzystane na zajęciach z wychowawcą i wychowanie do życia w rodzinie, a uczniowie klasy 6 wzięli udział w badaniu ankietowym „Młodzi i substancje psychoaktywne” w wersji elektronicznej.

Podobnie było w Gimnazjum nr 12 w Bielsku-Białej (konkurs internetowy, plastyczno-literacki, fotograficzny, zajęcia wychowawcze i badanie ankietowe).

Z kolei Szkoła Podstawowa nr 1 w Bielsku-Białej po raz siódmy uczestniczyła w Zachowaj Trzeźwy Umysł. Materiały edukacyjno-profilaktyczne wykorzystywane są w edukacji zarówno uczniów, jak i rodziców, opiekunów i dziadków. Zorganizowano m.in. imprezy profilaktyczno-wychowawcze: „Dzień bez Papierosa – przedstawienie dotyczące szkodliwości palenia, „Królewna Śnieżka” – promujące zdrowy styl odżywiania w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”, rajd szkolny klas IV–VI, udział w 39. rodzinnym rajdzie rowerowym.

Wszystkie zajęcia były poprzedzone miniwykładami. Grupa świetlicowa uczestniczyła w ciekawej prezentacji multimedialnej „Instytucje pozarządowe pomagające innym”. Uczniowie klas VI przygotowali prace literackie. Uczniowie z klas piątych wypełnili ulotki konkursowe dotyczące siatkówki. Na konkurs plastyczno-literacki „Warto pomagać” przesłano 48 najciekawszych prac wykonanych różnorodnymi technikami (farby, kredki, papier kolorowy, bibuła).

Szkoła Podstawowa nr 1 zaangażowała się w zbiórkę funduszy na budowę stacjonarnego hospicjum w Bielsku-Białej.

Wśród laureatów konkursów indywidualnych, które zakończyły I etap ZTU, znalazło się 13 przedstawicieli Bielska-Białej. Miasto kontynuuje kampanię w II etapie.

Materiał nadesłał Dariusz Mrzygłód, Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: