Konkursy i profilaktyka w szkole są super!
Klukowo, woj. podlaskie

Konkursy i profilaktyka w szkole są super!
Klukowo, woj. podlaskie

Konkursy i profilaktyka w szkole! W tegorocznej kampanii wzięli także udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści w Zespole Szkół w Klukowie – informują koordynatorzy. Gmina uczestniczyła w trzech przedsięwzięciach pod egidą ZTU – Odpowiedzialny Kierowca, Przemoc boli! i oczywiście Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016

Odpowiedzialny Kierowca 2016

KONKURSY PROFILAKTYCZNE

Najpierw do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum trafiły ulotki profilaktyczne, dzięki którym młodzi ludzie wystartowali w konkursie profilaktycznym „Zdrowe zagranie”. Zorganizowano także konkurs „Warto pomagać”, uczniowie plastycznie przedstawiali hasło konkursu, dlaczego warto pomagać i jak można to robić. Natomiast uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie „Tekturowy Ludzik”. W czerwcu zorganizowano dla tej klasy zajęcia terenowe , gdzie uczniowie mieli okazję sfotografowania ludzika w niecodziennym otoczeniu.

PROFILAKTYKA W SZKOLE

W klasach V i VI szkoły podstawowej szkolny pedagog przeprowadził cykl miniwykładów na temat promocji zdrowego trybu życia i sztuki dokonywania świadomych wyborów. Takie same zajęcia przeprowadzono w klasach III gimnazjum; także w klasie VI szkoły podstawowej i III gimnazjum zorganizowano badanie ankietowe „Młodzi i substancje psychoaktywne”. Pełną analizę badania wysłano do diagnozy.

W gimnazjum pod egidą kampanii zorganizowano Dni Samorządności, podczas których uczniowie wykonywali plakaty dotyczące promocji zdrowego trybu życia, układali wiersze i hasła na ten temat.

Z kolei w szkole podstawowej uczniowie klas IV–VI po szkoleniach nauczyciela informatyki podjęli próbę zdobycia karty rowerowej. 14 uczniów otrzymało karty rowerowe, które zostały wręczone przez pana dyrektora na koniec roku szkolnego. Młodsi uczniowie szkoły podstawowej otrzymali ulotki profilaktyczne „Czas do szkoły”, „Moja okolica”. Zorganizowano także spoktanie z policjantem na temat bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Koordynatorzy działań: Ewa Adamska, Barbara Zarzecka, Mirosław Psujek

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: