Profilaktyka na rowerach!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Profilaktyka na rowerach!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Profilaktyka na rowerach! Czerwiec to czas na zdobywanie karty rowerowej. Dlatego jeszcze przed wakacjami nauczycielka techniki i informatyki Małgorzata Moroz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Nowej Soli przeprowadziła egzamin na kartę rowerową. Oczywiście w ramach ZTU!

Składał się on z dwóch części : teoretycznej, który polegał na rozwiązaniu testu ze znajomości podstaw ruchu drogowego oraz z części praktycznej, polegającej na jeździe rowerem i pokonywaniu specjalnego toru. Do egzaminu przystąpili uczniowie z klas piątych i szóstych. Do części teoretycznej zgłosiło się 20 uczniów, do następnego etapu zakwalifikowało się piętnastu. Część praktyczną, czyli pokonywanie toru rowerowego zaliczyli wszyscy z bardzo dobrą oceną. Na koniec egzaminu młodzi cykliści otrzymali pamiątkowe dyplomy ZTU.

Atmosfera podczas egzaminów była napięta, wszyscy się bardzo denerwowali, bo każdy chciał zdobyć kartę rowerową. Należy nadmienić, że uczniowie byli dobrze przygotowani do egzaminów. Teraz mogą sami jeździć rowerem, nie będą się stresować, tylko wypełnią odpowiednie druki i z utęsknieniem będą czekać na kartę rowerową.

Działanie to zostało przeprowadzone w ramach tegorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Autor: Relację sporządziła Krystyna Zielińska-Godek, koordynatorka kampanii ZTU w PSP nr 3 w Nowej Soli.

RUSZAMY NA WAKACJE

ALKOHOL NISZCZY

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: