Bezpiecznie z Odpowiedzialnym Kierowcą!
Trawniki, woj. lubelskie

Bezpiecznie z Odpowiedzialnym Kierowcą!
Trawniki, woj. lubelskie

Bezpiecznie z Odpowiedzialnym Kierowcą! Do kampanii Odpowiedzialny Kierowca 2015 uczniowie Szkoły Podstawowej w Oleśnikach przygotowywali się już od września. Do szkoły przyjechali policjanci z Komendy Powiatowej Policji ze Świdnika w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Policjanci sprawdzili wiedzę uczniów z wzywaniem pomocy przez telefon i z zasad zachowania się pieszego i rowerzysty na drodze. Uczniowie otrzymali pasek odblaskowy na rękę i obiecali go zawsze nosić ze sobą.

W maju w ramach kampanii uczniowie klasy IV i V zdawali test na kartę rowerową. Elżbieta Kowalewska nauczycielka zajęć technicznych, która jest także koordynatorem kampanii ZTU, przygotowywała dzieci do egzaminu pisemnego i jazdy na rowerze. Test próbny na kartę rowerową kampanii był pomocny przy nauce. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę przed egzaminem. Po zdaniu egzaminu pisemnego 2 czerwca, 9 czerwca odbył się egzamin praktyczny z jazdy rowerem. Wszyscy uczniowie bezbłędnie przejechali tor po wyznaczonym torze opatrzonym znakami drogowymi.

Uwieńczeniem kampanii był udział uczniów w Powiatowym Finale XV Konkursu Prewencyjnego „Jestem bezpieczny” w Świdniku zorganizowanym przez KP Policji w Świdniku. 6-osobowa drużyna przedstawiła prezentację na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wykonała projekt koszulki z odblaskowym misiem i zdała test na tematy bezpieczeństwa ogólnego tak dobrze, że otrzymała II miejsce w powiecie. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Do domu wracali dumni i szczęśliwi.

Autor: Sprawozdanie sporządziła Elżbieta Kowalewska.

RUSZAMY NA WAKACJE

ALKOHOL NISZCZY

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: