Bez papierosów i bez dymu!
Będzin, woj. śląskie

Bez papierosów i bez dymu!
Będzin, woj. śląskie

Bez papierosów i bez dymu! W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza w Będzinie zorganizowało marsz profilaktyczny z okazji Dnia bez Papierosa.

Zgodnie z hasłem „Zamiast nikotynki – witaminki” palącym mieszkańcom miasta uczniowie wręczali samodzielnie przygotowane ulotki profilaktyczne o szkodliwości palenia, a także smaczne jabłka. Dzieci otrzymały kolorowe balony.

RUSZAMY NA WAKACJE

Młodzież odwiedziła również pracowników Urzędu Miejskiego w Będzinie, których poinformowała o swojej akcji.

Szkoła realizuje również zadania w ramach kampanii: Odpowiedzialny Kierowca, Narkotyki? To mnie nie kręci! i Przemoc boli.

Autor: Koordynatorem działań profilaktycznych podejmowanych przez szkołę w ramach kampanii jest pedagog szkolny Agata Lizoń.

 

ALKOHOL NISZCZY

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: