ZTU integruje nasze rodziny!
Wejherowo (gmina), woj. pomorskie

ZTU integruje nasze rodziny!
Wejherowo (gmina), woj. pomorskie

ZTU integruje nasze rodziny! Jak co roku zajęcia związane z kampanią ZTU cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowa im. J. Wejhera w Górze, ale także w gronie ich rodziców. – Zorganizowaliśmy czas na rodzinną zabawę oraz festyn, podczas którego oprócz różnorodnych konkurencji odbył się wspólny bieg maratoński – relacjonują koordynatorzy.

W roku szkolnym 2013/ 2014 po raz kolejny włączyliśmy się do kampanii Zachowaj trzeźwy umysł.

Uczniowie klas młodszych wykonali prace plastyczne na temat „Mój wolny czas”. Natomiast uczniowie klas IV – VI brali udział w konkursie literackim „Mój czas, nasz czas”. Nauczyciele klas I – VI na zajęciach przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu.

W szkole zorganizowaliśmy czas na wspólną zabawę sportową dzieci i rodziców. W czasie tych spotkań dzieci grały z rodzicami w dwa ognie, wykonywały ćwiczenia na torze przeszkód, rywalizowały ze sobą w wyścigach rzędów. Tematyce związanej ze sposobami spędzania wolnego czasu były poświęcone również zajęcia o charakterze socjoterapeutycznym jak również zajęcia świetlicowe. W ramach akcji rozdano rodzicom ulotki z kampanii ZTU.

W ramach kampanii ZTU odbył się festyn rodzinny, na którym dzieci wraz z rodzicami brały udział w biegu maratońskim oraz w konkurencjach rodzinnych takich jak: skoki w workach, narty wieloosobowe, skoki przez sznur, jazda na rowerze, rzut do celu, kręgle.

Jak co roku zajęcia związane z kampanią ZTU cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, jak i rodziców.

Autor: SP im. J. Wejhera w Górze

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

Odpowiedzialny Kierowca 2015

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Konkursy ZTU 2022
  W ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2022 corocznie organizujemy konkursy profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów. W 2022 przygotowaliśmy 2 konkursy indywidualne oraz…

  Czytaj dalej

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: