Nagradzamy odpowiedzialnych kierowców!
Wojcieszów, woj. dolnośląskie

Nagradzamy odpowiedzialnych kierowców!
Wojcieszów, woj. dolnośląskie

Nagradzamy odpowiedzialnych kierowców! Kampanijna inicjatywa pod nazwą „Jabłko czy cytryna?”, przeprowadzona wraz z Komendą Powiatową Policji w Złotoryi, zaangażowała uczniów Publicznego Gimnazjum w ZS w Wojcieszowie w walkę o bezpieczeństwo na drogach.

– Młodzież z policjantami sprawdzała stan pojazdów i trzeźwości kierujących. Kierowcy otrzymali ulotki kampanii Odpowiedzialny Kierowca oraz w nagrodę jabłka, a za karę kwaśne cytryny – mówi pedagog Paulina Głowacka.

4 listopada uczniowie pierwszej i drugiej klasy Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół Wojcieszowie pod opieką pedagoga szkolnego Pauliny Głowackiej wzięli udział w akcji „Jabłko czy cytryna?”. Akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Powyższa akcja została zorganizowana i przeprowadzona dzięki pomocy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Uczniowie wraz ze swoim opiekunem, a także z policjantami Ruchu Drogowego i oficerem prasowym KPP w Złotoryi pouczali kierowców na temat bezpiecznej jazdy pojazdami, przypominali o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, używania świateł, nieprzekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, konieczności posiadania fotelików do przewożenia dzieci. Sprawdzano także stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. W ramach akcji wszyscy kierowcy otrzymali ulotki: „Odpowiedzialny kierowca”, „Jazda bez kaca”, „Kierowca na 5”. Jeśli kontrola przebiegła pomyślnie piątkowi kierowcy dodatkowo otrzymywali jabłko. W innej sytuacji musieli zjeść za karę kwaśną cytrynę. Robili to na szczęście z uśmiechem na ustach, dziękowali za udzielone rady i obiecali poprawę. Niestety byli i tacy kierowcy, którzy oprócz ulotek i cytryny otrzymali mandaty karne.

W przyszłym roku szkolnym chcielibyśmy znaleźć więcej kierowców na piątkę. Drodzy Kierowcy przygotujcie się! W przyszłym roku szkolnym spotkamy się ponownie.

Autorka: Paulina Głowacka, pedagog szkolny

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

Odpowiedzialny Kierowca 2015

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: