Cele kampanii realizujemy z policją!
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Cele kampanii realizujemy z policją!
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Cele kampanii realizujemy z policją! Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych w SP w Wojciechach przeprowadziły zajęcia edukacyjne w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola”. Podsumowaniem ćwiczeń utrwalających zasady bezpiecznego zachowania na drodze było spotkanie z policjantem.

– Dzieci otrzymały kamizelki odblaskowe i mogły zasiąść za kierownicą radiowozu – opowiada koordynatorka ZTU Jolanta Wójcik.

Zajęcia przeprowadziły Hanna Kuźmicz i Agnieszka Pawelczyk. Podczas zabaw i ćwiczeń dzieci zapoznały się z zasadami dotyczącymi bezpiecznych zachowań na drodze, poznały służby bezpieczeństwa: policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz numery alarmowe. Dowiedziały się także, co oznaczają kolory sygnalizacji świetlnej.

Podsumowaniem programu było spotkanie z funkcjonariuszami policji, którzy przeprowadzili rozmowę na temat zasad bezpieczeństwa na drodze oraz wręczyli zerówkowiczom kamizelki i zawieszki odblaskowe. Tego dnia nie brakowało również atrakcji. Każde z dzieci mogło zasiąść za kierownicą wozu policyjnego lub przymierzyć policyjną czapkę. Za aktywny udział w programie nasi najmłodsi otrzymali kolorowe dyplomy. Program był realizowany przy wsparciu Gminy Bartoszyce.

Autorka: Jolanta Wójcik, szkolny koordynator ZTU

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

Odpowiedzialny Kierowca 2015

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: