ZTU to nauka na całe życie!
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

ZTU to nauka na całe życie!
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

ZTU to nauka na całe życie! Biorąc udział w prelekcji dotyczącej konieczności zachowania trzeźwości podczas prowadzenia pojazdu, uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Kinkajmach przekonali się o tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej.

– Wykorzystanie alkogogli pozwoliło nam na niezwykle przekonującą demonstrację upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu – mówi Sylwia Kondraciuk, koordynatorka ZTU.

Celem wykorzystania alkogogli było wyposażenie uczniów w niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat negatywnego wpływu alkoholu na organizm człowieka oraz jego skutków.

Oprócz dostarczenia dla uczniów wiedzy teoretycznej, przeprowadzone zostały ćwiczenia z użyciem alkogogli, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu, m.in.: obniża się koncentracja, zniekształca się widziany obraz, występuje podwójne widzenie, zachodzą zmiany w ocenie odległości.

Ciekawym doświadczeniem dla uczniów było przejście po linii prostej, między pachołkami, z piłeczką pingpongową na łyżce, stanie na jednej nodze. Uczniowie na własnej skórze mogli się przekonać, jak zachowuje się osoba w stanie nietrzeźwości.

Autorka: Sylwia Kondraciuk, koordynator ZTU

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

Odpowiedzialny Kierowca 2015

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: