Profilaktyczna opowieść ZTU!
Stoczek Łukowski, woj. lubelskie

Profilaktyczna opowieść ZTU!
Stoczek Łukowski, woj. lubelskie

Profilaktyczna opowieść ZTU! Kampanijnym wydarzeniem w Zespole Oświatowym w Stoczku Łukowskim były 2 profilaktyczne koncerty zespołu folkowego Orkiestra Dni Naszych.

– Muzycy pokazali, że zdrowie, rodzina, przyjaciele to najważniejsze wartości. Opowiedzieli też o swoich doświadczeniach wyniesionych z tzw. środowiska artystycznego – mówi koordynatorka Danuta Żebrowska. Tłem opowieści były piosenki legendarnych polskich bluesmanów.

Zespół Orkiestra Dni Naszych wystąpił w składzie Jerzy Kobyliński, Rafał Czapliński i Daniel Narożnik.

Koncert dla uczniów klas I – V nosił tytuł „Poszukiwacze skarbów – nie wszystko złoto, co się świeci”. Artyści w sposób pouczający i adekwatny do wieku odbiorców przedstawili wyprawę piratów w poszukiwaniu skarbów. Wykonawcy poprzez muzyczne utwory udowodnili, że złoto i diamenty nie są najważniejszymi skarbami na świecie. W kolejnych utworach pokazali, że największymi wartościami w życiu każdego człowieka są zdrowie, rodzina i prawdziwi przyjaciele.

Drugi koncert nosił tytuł „Polski blues – stop narkotykom” i był przeznaczony dla uczniów klas VI i I – III gimnazjum. Członkowie zespołu opowiadali o swoich doświadczeniach osobistych i obserwacjach wyniesionych bezpośrednio z tzw. środowiska artystycznego, o swoich przyjaciołach, którzy nie potrafili powiedzieć NIE narkotykom w odpowiedniej chwili swojego życia i których dawno już nie ma wśród nas. Mówili, że w narkomanii nie ma miejsca na przyjaźń – są tylko układy, mówili także o asertywności – wielkim heroizmie naszych czasów. Uświadamiali, że wszystko zaczyna się od jednego, niewinnego skręta marihuany… Tłem tych opowieści były grane piosenki legendarnych polskich bluesmanów, miedzy innymi Ryszarda Riedla, Tadeusza Nalepy.

Podstawą koncertów była nieustająca interakcja z uczniami, którzy brali czynny udział w śpiewaniu. Koncerty dla dzieci i młodzieży sfinansowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Autorka: Danuta Żebrowska, koordynatorka ZTU

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

Odpowiedzialny Kierowca 2015

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: