Lubimy brać udział w ZTU!
Kozienice, woj. mazowieckie

Lubimy brać udział w ZTU!
Kozienice, woj. mazowieckie

Lubimy brać udział w ZTU! Występy akordeonistów, prezentacje artystyczne, spektakl profilaktyczny i konkursy wiedzy to atrakcje Festynu Rodzinnego w ramach kampanii, który miał miejsce w PSP im. chor. Jana Szymańskiego w Ryczywole.

– Pani dyrektor w trakcie festynu wręczyła też uczniom nagrody i dyplomy. W październiku zaś z rąk burmistrza dra Tomasza Śmietanki nagrodę odebrała laureatka ZTU Julia Misztal – dodaje koordynatorka Marianna Kacprzak

Od wielu lat uczniowie PSP im. chor. Jana Szymańskiego w Ryczywole biorą czynny udział w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

W roku 2013/2014 w ramach przedsięwzięcia odbyły się:

  • kilkukrotne spotkania z przedstawicielami Powiatowej Komendy Policji w Kozienicach,
  • zebrania klasowe z rodzicami i pielęgniarką szkolną w trakcie których wychowawcy wykorzystali materiały dostarczone przez organizatorów kampanii.
  • kącik w którym zgromadzono informacje poszerzające wiedzę uczniów na temat rozwijania swoich pasji od najmłodszych lat, zdrowego stylu życia oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom uzależnieniami.

 

W dniu 7 czerwca 2014 roku, w godz. 17.00-20.30 odbył się w naszej szkole kolejny Festyn Rodzinny. Uroczystość ta rozpoczęła się od występów uczniów, akordeonistów ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Następnie odbyły się prezentacje artystyczne wszystkich klas. Dzieci miały możliwość publicznego zaprezentowania siebie , ukazania swoich mocnych stron oraz możliwość ciekawej zabawy na świeżym powietrzu. Z dużym zainteresowaniem widzowie obejrzeli spektakl o tematyce profilaktycznej przygotowany przez szóstoklasistów. W trakcie zabaw rodzice częstowali ich kiełbaskami z grilla. Odbyły się także mecze z udziałem rodziców, w piłkę nożną i siatkową.

Jak co roku dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy plastyczne i konkursy wiedzy w ramach ZTU. Chętni malowali przy sztalugach prace plastyczne. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dyplomy z logo ZTU. A powstałe prace zostały wysłane do Poznania.

Pani dyrektor w trakcie festynu wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za udziały w licznych sportowych konkursach szkolnych. Impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej i wpływa na integrację środowiska. Chętnie bierzemy udział i będziemy nadal brali udział w takich akcjach, gdyż mamy świadomość zagrożeń jakie czyhają na młodych ludzi bez pasji i odpowiedniego zainteresowania zdrowym stylem życia.

W październiku 2014 z rąk burmistrza miasta Kozienice pana dra Tomasza Śmietanki uczennica naszej szkoły otrzymała nagrody w ramach ogólnopolskiego konkursu ZTU. Julia Misztal otrzymała kalendarz za udział w konkursie plastyczno-literackim „Mój czas”.

Autorka: Marianna Kacprzak, koordynatorka ZTU

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

Odpowiedzialny Kierowca 2015

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: