Jemy zdrowo z ZTU!
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Jemy zdrowo z ZTU!
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Jemy zdrowo z ZTU! Maluchy z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wojciechach wiedzą, jak należy dbać o zdrowie. Pomysłem na kolejną inicjatywę z kampanią było wspólne przygotowanie owocowej sałatki.

– Na spotkaniu, które miało także integracyjny charakter, wybraliśmy również szefa kuchni i stworzyliśmy warzywną kukiełkę – relacjonuje Sylwia Kozera.

Dzieci, pod czujnym okiem wychowawczyni, starannie pokroiły umyte wcześniej owoce i razem je wymieszały, a później z wielkim apetytem rozpoczęły degustację. Praca przy krojeniu owoców była nie tylko okazją do wielu pytań o jakość owoców, ich smak i wygląd, ale przede wszystkim do wzajemnej integracji i wspólnej radości. Na koniec dzieci wybrały klasowego szefa kuchni oraz zrobiły z przyniesionych warzyw kukiełkę według własnego pomysłu.

Autorka: Sylwia Kozera

Relację nadesłała Jolanta Wójcik.

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2015

Odpowiedzialny Kierowca 2015

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2022


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: