Odpowiedzialny Kierowca to jest to!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Odpowiedzialny Kierowca to jest to!
Nowa Sól, woj. lubuskie

Odpowiedzialny Kierowca to jest to! W ramach kampanii Odpowiedzialny Kierowca w Nowej Soli odbyła się pogadanka przeprowadzona wśród uczniów klasy III B Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Dzieci przyswoiły sobie wiedzę o zachowaniu się na drodze. Dowiedziały się, że prawo zabrania kierowania pojazdem osobie w stanie po użyciu alkoholu lub innego środka o podobnym działaniu. Oczywiście, współpracowano z policją!

 

 

Po pogadance dzieci mogły wziąć udział w przedsięwzięciu Odpowiedzialny Kierowca wspólnie z drogówką z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Razem z policjantami uczniowie zatrzymywali samochody, panowie w mundurach sprawdzali stan trzeźwości, a dzieci wręczały ulotki informujące o tym, że nie wolno wsiadać po spożyciu alkoholu, jak również nie można podejmować jazdy na tzw. kacu. Spożycie większej ilości alkoholu dzień wcześniej powoduje na drugi dzień złe samopoczucie i zmniejsza refleks kierowcy, a to może być przyczyną wielu wypadków.

Akcja została przeprowadzona pod auspicjami Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczniowie tej klasy brali udział w akcji już po raz drugi, stwierdzili na koniec, że fajnie jest uczestniczyć w takich działaniach.

Zatrzymanych było ponad 15 samochodów (były osobówki, tiry, autobusy, busy ), ale nie stwierdzono nietrzeźwości kierowców.

Uczniowski patrol wykonał znakomicie swoje zadanie, a wszyscy kierujący okazali się być odpowiedzialnymi kierowcami.

Relację sporządziła koordynatorka kampanii ZTU w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Nowej Soli – Krystyna Zielińska-Godek.

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Premiera kanału Profilaktyka.tv
  Informujemy, że jako pierwsi w Polsce uruchomiliśmy tematyczny kanał streamingowy dotyczący profilaktyki. Pod adresem www.profilaktyka.tv będziemy udostępniać materiały multimedialne, których…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród ZTU zakończona
  Informujemy, że zakończyliśmy wysyłkę wszystkich nagród przyznanych w tegorocznych konkursach Zachowaj Trzeźwy Umysł. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac – ZTU…

  Czytaj dalej

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: