Publikacje ZTU uczą i inspirują
Łabiszyn, woj. kujawsko-pomorskie

Publikacje ZTU uczą i inspirują
Łabiszyn, woj. kujawsko-pomorskie

Szeroka akcja informacyjna, pogadanki i konkursy, to działania, którymi Szkoła Podstawowa w Ojrzanowie rozpoczęła kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł. – Pod hasłami kampanii odbył się też Szkolny Dzień Sportu – Dzień Dziecka, promujący zdrowy styl życia i zasadę fair play. W ramach podsumowania najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody – opowiada koordynatorka Agnieszka Tomaszewska.

W pierwszym etapie ZTU na szkolnej gazetce ściennej, w miejscu dostępnym dla wszystkich uczniów oraz rodziców, wywieszono plakat informujący o udziale w kampanii oraz plakat nagłaśniający imprezy, konkursy i przedsięwzięcia organizowane w jej ramach. Przeprowadzono też pogadanki z rodzicami i uczniami z wykorzystaniem ulotek profilaktycznych. Ponadto do biblioteki szkolnej przekazana została publikacja „Mały poradnik o agresji, zawierająca scenariusze zajęć dotyczących problemu agresji wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie SP w Ojrzanowie wzięli udział w konkursie „Mały odkrywca, odpowiadając na pytania dotyczące zabytków w Polsce oraz w konkursie plastyczno-literackim „Na tropie piękna, w którym przedstawiali najpiękniejsze miejsce w swojej okolicy. Z wielką pasją poszukiwano także pięknych zakątków, aby w cyklu 10 zdjęć zaprezentować je w konkursie fotograficznym „Nasza piękna okolica.

W ramach kampanii odbył się również Szkolny Dzień Sportu propagujący zdrowie, aktywność i zasady fair play. – Wyróżniających się zaangażowaniem w kampanijne przedsięwzięcia uhonorowano nagrodami oraz dyplomami – dodaje koordynatorka.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: