Mamy laureata kampanii ZTU!
Gołuchów, woj. wielkopolskie

Mamy laureata kampanii ZTU!
Gołuchów, woj. wielkopolskie

Przez cały rok Szkoła Podstawowa w Gołuchowie angażowała małych uczestników kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł także w działania propagujące ekologiczny tryb życia. – Dzieci wzięły udział m.in. w podchodach w Ośrodku Kultury Leśnej, festynie edukacyjnym „Spotkanie z lasem’ czy pieszych wycieczkach do Muzeum Leśnictwa – relacjonuje „Życie Kalisza. Do listy kampanijnych wydarzeń należy dodać też zwycięstwo w konkursie ZTU Patryka Kowalskiego.

Patryk, uczeń klasy piątej, odniósł sukces w konkursie „Na tropie piękna. Nagrody odebrali także Amelia Przywarciak, Bogna Grochowicka, Brajan Solarczyk, Marika Chojnicka, Michalina Rutczak.

Dziesięć miesięcy z kampanią ZTU wypełnionych było w SP w Gołuchowie proekologicznymi inicjatywami. Podczas podchodów zorganizowanych w Ośrodku Kultury Leśnej, dzieci obserwowały drzewa, a następnie wykonywały ich szkice. Festyn „Spotkanie z lasem dał natomiast uczestnikom kampanii okazję do wyklejania na drewnie, malowania na liściach i szkle oraz lepienia z gliny. Kolejnymi atrakcjami były demonstracja samochodów straży leśnej, pokaz pracy pilarzy piekarzy i tkaczy. Dzieci sprawdziły też swoją wiedzę na temat grzybów jadalnych i żyjących w lasach zwierząt.

– W ramach kampanii przygotowano również wycieczki do Muzeum Leśnictwa, parku, lasu, a także do pokazowej zagrody żubrów w Gołuchowie – uzupełniają koordynatorzy.

Źródło: „Życie Kalisza

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: