Inny to nie znaczy gorszy, tego nas uczy ZTU
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

Inny to nie znaczy gorszy, tego nas uczy ZTU
Bartoszyce (gmina), woj. warmińsko-mazurskie

„Każdy inny – wszyscy równi – pod takim hasłem w Gimnazjum im. M. Kopernika w Kinkajmach świętowano wraz z ZTU Międzynarodowy Dzień Tolerancji. – Uczniowie klasy III A pod kierunkiem Izabeli Kuźniak przygotowali apel, podczas którego opowiedzieli o tolerancji i jej granicach, poruszając zagadnienia, jak brak akceptacji, rasizm, agresja, odrzucenie – relacjonuje Iwona Kasjaniuk, szkolna koordynatorka Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie.

W czasie apelu gimnazjaliści wytłumaczyli widzom, na czym polega tolerancja, ale też i to, że ma ona swoje granice, które składają się na dobro drugiego człowieka. – Przedstawienie niosło ze sobą ważne przesłanie – inny ode mnie, to nie znaczy gorszy. Program artystyczny miał odpowiednią oprawę plastyczną – wspomina Iwona Kasjaniuk.

Po przedstawieniu dyrektor szkoły podjęła próbę odpowiedzi na pytania: „Czym jest tolerancja?, „Jakie są granice tolerancji?, nawiązując do zamieszek wywołanych podczas Marszu Niepodległości w Warszawie.

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2022 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „Nie czas na nudę!”. Jako element dodatkowy kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami multimedialnymi Profilaktyka.tv. Samorządy korzystające z kampanii ZTU mają możliwość dokupienia dostępu do platformy z 50% zniżką. W 2022 powróciliśmy również z konkursem zespołowym dla klas i świetlic szkolnych.

Oferta ZTU 2022


Konkursy


 

Profilaktyka.tv


 

Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2022


Regulaminy


Lista laureatów ZTU 2021


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: