Idealny wybór dla gmin i miast– zestaw dwóch kampanii ZTU + Odpowiedzialny Kierowca 2012
Samorządy

Idealny wybór dla gmin i miast– zestaw dwóch kampanii ZTU + Odpowiedzialny Kierowca 2012
Samorządy

Konopnica , Konstancin-Jeziorna, Korfantów, Kosów Lacki: Konieczna jest edukacja!

Bezpieczne drogi i trzeźwi kierowcy to kwestie, na których powinno zależeć każdemu. Wszyscy przecież jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego jako piesi, rowerzyści, kierowcy. Im więcej osób i podmiotów zaangażuje się w działanie na rzecz bezpieczeństwa na drogach oraz propagowanie trzeźwości wśród kierowców, tym lepsze efekty uda się osiągnąć.

Bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg wymaga promowania i nagłaśniania. Konieczna jest edukacja w tym zakresie i uświadamianie ludziom, zaczynając już od tych najmłodszych użytkowników dróg, jak duże zagrożenie niosą kierowcy nie tylko pijani, ale też tacy, którzy prowadzą samochód, pozostając pod wpływem narkotyków czy środków odurzających. Zgubny w skutkach może okazać się też brak znajomości przepisów prawnych związanych z poruszaniem się po drodze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij na poniższe odnośniki!

 

Dodaj komentarz

Co się dzieje w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł?

 • Galeria nagrodzonych prac – ZTU 2021 – nagrody główne
  Poniżej prezentujemy prace, które zostały nagrodzone w konkursie plastyczno-literackim Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie. W konkursie przyznaliśmy 16 równorzędnych nagród głównych. Przeczytaj…

  Czytaj dalej

 • Wysyłka nagród konkursowych
  Informujemy, że od 18 października rozpoczynamy wysyłkę nagród, które przyznaliśmy w naszych kampanijnych konkursach. Przeczytaj także Galeria nagrodzonych prac –…

  Czytaj dalej

 • Diagnoza ZTU – komunikat filmowy
  1 września 2021 w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, rozpoczęła się ewaluacja badania internetowego Ogólnopolska Diagnoza Społeczna Uczniów 2020. Jest…

  Czytaj dalej

Każdego roku kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to dziesiątki lokalnych wydarzeń, przedsięwzięć, konkursów i atrakcji. Zapraszamy do lektury relacji z miast, gmin i szkół zaangażowanych w ZTU.

W 2021 kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł towarzyszy hasło „W poszukiwaniu szczęścia”. W ramach kampanii uruchomiliśmy platformę z materiałami on-line oraz platformę ankietową.

Oferta ZTU 2021


Diagnoza


Materiały on-line


Co roku w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł organizujemy konkursy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy ZTU 2021


Regulaminy


Lista laureatów


Archiwalne wpisy, aktualności i relacje. Rzuć okiem na długą historię kampanii, przeczytaj treści sprzed kilku lat, znajdź archiwalną wiadomość, której potrzebujesz!

Archiwum stron: